Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma tudtam meg hogy a fogorvoso...

Ma tudtam meg hogy a fogorvosok csak húznak a fúrót nem használhatják fertőzésveszély miatt. Kiesett töméssel ami érzékeny is akkor most mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Marad a húzás és egy fog elvesztése vagy van valami házi praktika?
2020. márc. 16. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség!

De ha netán igaz is lenne, akkor ideiglenes tömés eltart pár honapig.,

2020. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hülyéknek ne legyenek vicces barátai, nem értik a poént.
2020. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma hívtam fel a körzeti és néhány magán orvost. Úgyhogy tőlük tudom hogy nincs tömés. Szerinted milyen terhesen egy fájó foggal amit vagy Kihúznak vahy így jártál!!
2020. márc. 16. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy MINDENHOL ez van. Egy fél órája sincs, hogy időpontot kértem (magánba), simán beírták, hogy tömés lesz. (Mondjuk egy kifejezetten drága hely, eszembe sem jutott volna ide járni, ha nem ismerném régebbről a dokit.)
2020. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ma se a magánklinika, se a körzetis nem fogadott a fájó, gyulladt bölcsességfogammal, ami elöl tolja össze a fogaimat, nagyon látványosan.


Nem csinálnak tömést, húzást sem... Fel van sorolva, hogy állkapocstörés stb. Különben menjenek haza!


Vettem fájdalomcsillapítót, kiálltam a sort!


Kösz korona lesz fogszabályzóm! Meg élhetek addig csálé fogakkal... De van liszt, meg beszóltak, hogy fiatal, mit mászkál ma, tanuljon otthon, terjeszti a vírust... Az nem baj, hogy rég nem vagyok iskolás...

2020. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogászatban a sürgősségi ellátás az alábbiakat jelenti:

"A fogak friss baleseti sérüléseinek elsődleges ellátása (visszahelyezés, sínezés, gyógyszeres kötés, foghúzás),

A fogból kiinduló gyulladások ellátása (fog üregének megnyitása, foghúzás),

A fogmeder gyulladás, bölcsességfog körüli gyulladt lágyrész-szövetek konzervatív kezelése,

A szájüregen belüli tályog megnyitása,

A nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása,

A szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása,

állkapocs-ficam visszahelyezése,

A frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

A háromosztatú ideg által kiváltott roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása, valamint

bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, varrat).

A sürgősségi beavatkozásokat térítésmentesen lehet igénybe venni a területi ellátási kötelezettségtől függetlenül bármely finanszírozott fogászati szolgáltatónál." Melyek a fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozások?

Sürgősségi ellátás


a fogak friss baleseti sérüléseinek elsődleges ellátása (visszahelyezés, sínezés, gyógyszeres kötés, foghúzás),

a fogból kiinduló gyulladások ellátása (fog üregének megnyitása, foghúzás),

a fogmeder gyulladás, bölcsességfog körüli gyulladt lágyrész-szövetek konzervatív kezelése,

a szájüregen belüli tályog megnyitása,

a nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása,

a szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása,

állkapocs-ficam visszahelyezése,

a frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

a háromosztatú ideg által kiváltott roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása, valamint

bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, varrat).

A sürgősségi beavatkozásokat térítésmentesen lehet igénybe venni a területi ellátási kötelezettségtől függetlenül bármely finanszírozott fogászati szolgáltatónál." [link]

Röviden ez annyit jelent, hogy: foghúzás, gyökércsatorna megnyitása (ehhez kellhet fúró), baleseti ellátás, vérzéscsillapítás, kezelésekhez szükséges fájdalomcsillapítás, gyógyszer felírása, kisröntgen. Mivel a jelenlegi helyzet határozatlan ideig tart, ezért egyes esetekben indokolt lehet gyökérkezeléskor a további kezelés (végleges gyökértömés, fedőtömés) elvégzése.

Kiesett tömés esetében, főleg ha érzékeny is a terület, fennáll a fogbél érintettség esélye is (azaz fogbélgyulladás, akár krónikus formában), ezért indokolt lehet fogászati ügyelet keretében ellátni. Egyébként a körzeti fogászati rendelők, ha csak korlátozottan is, de nyitva vannak. Mielőtt odamennél, érdemes telefonon időpontot kérni, mivel ha egy-két főnél több van a váróban, az asszisztens lehet hogy bezárja az ajtót.

Bölcsességfogról: ez nem egy szimpla foghúzás, hanem egy sokkal komplexebb műtét, nagyobb felkészültséget igényel, mint egy körzetis rendelő. Minimum 45 percet rá kell szánni, úgy hogy előzetesen panoráma röntgen és antibiotikum kúra is szükséges lehet. Szóval bármennyire is akut a panasz, ez nem az az eset, amit egykettőre meg lehet oldani. A körzetis fogorvos maximum annyit tud tenni, hogy beutalót ad a szájsebészetre. Viszont a magánrendelők bezárásával a szakellátó szájsebészetek nagyobb terhelésnek vannak kitéve, így itt is számítani lehet csúszásokra. Főleg úgy, hogy rájuk is vonatkozik a minimális beteglétszám a váróban.

2020. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!