Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Plazmaadáson szoktam részt...

Plazmaadáson szoktam részt venni.2 hete csináltattam szemöldök tetoválást. Elvileg 6 hónapig nem mehetnék plazmát adni a fertőzésveszély miatt. Szerintem "hülyeség" ez a 6 hónap. Ha el lenne fertőződve azt látnám pár hét után is. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem hülyeség a 6hónap.Ki kellene várni!Lehet olyan probléma,ami később jelentkezik.
2019. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Hidd el hogy nem "hulyesegbol" van megszabva ahogyan azt te gondolod. Ha mar tetovaltattal akkor ne legyel olyan aki meg elmegy utana plazmat adni, vard ki az idot kulonben ugysem vennek le a plazmat.
2019. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem tetoválószalonban valami olyasmit mondtak, hogy műtétek és testmódosítás során termel valami ellenanyagot a szervezet, mikor észreveszi, hogy idegen anyag (festék, fém) került bele, és bár ez semmi tünetet nem okoz az egészséges szervezetben, attól még egy beteget, aki a vért kapja, eléggé megkavarhat.

Egyébként is óriási a kereslet - sajnos - a vérre, nem hiszem, hogy betartanák ezt a féléves szabályt, ha nem lenne nagyon nyomós oka.

2019. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Van olyan fertőzés amít nem látsz.

Pl a hepatitis B-nek és C-nek 3 hónap ablakperiódusos ideje van (vagyis leghamarabb a fertőződéstől tekintve 3 hónap letelte után mutatják ki a tesztek a ferőzést)

És még van egy csomó ilyen dolog. Gondolom nem valami sufnitetkós szutyok helyen csináltattat a szemöldököd. De ezt ők nem tudhatják. Nem véletlenül van kitalálva ez a fél éves dolog. Mondjuk van ahol csak 3 hónap van előírva. Azt hiszem a sima véradásnál csak 3 hónap. De nem vagyok biztos benne

2019. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, atombiztosságra mennek. Orvosi szempontból nem steril semmilyen tűszúrással járó eljárás, amit szalonokban végeznek, bármilyen fertőzést átadhatnak, és ez alatt nem csak azt kell érteni, hogy begyullad. Hepatitis, HIV, egyéb nyalánkságok. El kell telnie bizonyos időnek, míg ezek a betegségek biztonságosan megállapíthatóak a vérben, és, hogy ne add tovább, duplán szűrnek - egyszer, amikor téged ellenőriznek, és egyszer mikor a plazmát adod - külön kémcsőbe vesznek le mintát, amit a szűrésekhez használnak. Szóval első sorban nem téged féltenek, hanem a plazmádat megnyerő illetőt a fertőzésektől, amit továbbadhatnál.
2019. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!