Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lesz egy fog lyukas?

Mitől lesz egy fog lyukas?

Figyelt kérdés
2008. nov. 21. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Attól, hogy a lepedék rárakódik, majd az kikezdi a fogzománcot (ez a szuvasodás), és végül olyan mélységben roncsolja a fog felszínét, hogy lyuk keletkezik rajta.
2008. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy javarészt a rárakódott lepedék eltérő pH értéke miatt kezdi roncsolni a zománcot.
2008. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ez mitől következik be? Úgy értem,milyen ételtől,vagy édességektől,stb..?
2008. nov. 21. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindentől, amit megeszel, megiszol, és utána nem mosol fogat!
2008. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor hogy leget az h aki napi 3 szor fogat mos,ahogy kelll,mégis van pici lyukas foga???
2008. nov. 21. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, hogy van, akinek ellenállóbbak a fogai van akinek nem. Ezt úgy értem, hogy valaki szinte soha nem beteg, más meg kéthavonta jár a dokihoz vmi betegséggel. :)
2008. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát én pont az a típus vagyok,aki orvost még csak tv-be látott,és 30 felé közeledem..
2008. nov. 22. 16:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Naponta 3szor mosol fogat, de gondolom nem 3szor eszel naponta. Szerintem ha minden falat után fogatmosnál, tutira nem lenne lyukas fogad:D De aztán valamilyen vitamin vagy ásványi anyag hiányában is kilyukadhat, meg lehet hogy tényleg nem elég ellenállóak a fogaid.
2008. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,napi 3nál többször nem is kell fogat mosni,hisz a minden étkezés utáni fogmosás túl sok lenne,és az is árt..ráadásul nem is szabad közvetlen étkezés után fogat mosni,várni kell 1 órát úgy mondták.
2008. nov. 27. 12:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, kérdező. ebben teljesen igazad van!!! (mmint az utolsó kommentedben). És ez azért van, mert a fogzománc étkezés után "lazul", emiatt a fogkefe meg a fogkrém többet árthat, mint használ!
2008. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!