Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A belső fogfehérítés gyengíti...

A belső fogfehérítés gyengíti a fogat?

Figyelt kérdés

2020. márc. 31. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Miért gyengítené? Akkor nem hoznák forgalomba a készítményt.
2020. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egészséges fogakon a (külső) fogfehérítés szétmarja a zománcot, utána érzékenyebb lesz, könnyebben szuvasodik, stb. (Tehát ha előtte se voltál egy fogtündér alkat, akkor nem biztos, hogy neked való!)


De egy gyökérkezelt fognak "már mindegy", ott nagy kárt már nem tesz a fehérítés. Egészséges, csak éppen sárgás színű fogakat nem fehérítenék, de egy beszürkült gyökérkezelt fogat egészen nyugodtan!

2020. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

„Egészséges fogakon a (külső) fogfehérítés szétmarja a zománcot... „ Az még évtizedekkel ezelőtt volt! Mostmár nem hozhatnának forgalomba ilyen termékeket. Bár még létezik a peroxidos fogfehérítés, de abban is már sokadszorra csökkentettég a maximálisan alkalmazható mennyiséget. Ezzel gyorsabban lehet jelentősebb eredményt elérni, de szerintem én inkább a teljesen peroxidmentes verziót preferálom, amivel többször kell visszamenni ugyanazért az eredményért. De legalább, az a minimális káros anyag sincs.


Kérdésre:(Itt nemtudom, milyen „újdonságok” vannak) Annyit károsodik, amennyi nyilvánvaló. Ahol kifúrják, hogy behejezzék a fehérítő anyagot, ott tömés lessz, ami ugyan olyan mint a normál fogtömés, évek alatt zsugorodik, és ha kiesik/kimozdul ki kell cserélni.(Úgytudom, hogy ezek még mostsem a leghatékonyabbak. Én a helyedben, inkább koronát rakatnák annak a fognak már úgyis mindegy, és akkor legalább végleg le van róla a gond😊)

2020. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*az a „szerintem”véletlenül maradt a szövegben
2020. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Álmodj királylány! A "peroxidmentesnek" is pont ugyanaz a lényege, csak más úton szabadít fel naszcens oxigént.
2020. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván az a legjobb a fognak, és úgy a szervezetnek általában, ha semmi mesterségessel nem kerül kapcsolatba. De onnantól, hogy a városi ember megveszi a húst a Tesco-ban, már mérgezi magát. Ha még tejet is vesz mellé, az abban lévő mesterséges anyagok se tesznek jót a fognak. Az lenne a legjobb(a testünknek) , ha egy lakatlan szigetre mennénk, egy tehén, és csirkék társaságában. De nyilván senki nem fog Robinsonosat játszani úgyhogy szerintem nem létezik egyetemes válasz arra hogy ez még belefér, az már nem. Valakinek már egy színes kontaktlencse is sok, viszont a plasztikai sebészek mégis megélnek(tehát sokan sokkal tovább mennek)(Ezt ne vedd támadásnak, csak példákkal érzékletesebb volt, hogy mit akarok mondani)
2020. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!