Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha azt mondta a fogorvos,...

Ha azt mondta a fogorvos, hogy nem kell fogszabályzó, de én elégedetlen vagyok a fogaimmal mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Volt már valaki hasonló helyzetben? Menjek másik fogorvoshoz? Az egyik fogam hosszabb mint a másik, de nem mondott semmilyen megoldást erre. Viszont nem tudok mosolyogni emiatt.

2020. ápr. 4. 15:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
45%

Azért ennyire ne becsüljük már alá a fogorvosokat. Ha egy szakértő azt mondja, hogy nem kell szabályozni a fogat, akkor ott nem egy vállalhatatlan problémáról van szó! Ráadásul a bemutatott gond az, hogy az egyik fog hosszabb mint a másik! Bármilyen fura, ez teljesen normális, hiszen vannak alacsonyabb és hosszabb fogaink! Például itt van mindjárt a négy felső metszőfog! A két oldalsó nagyon gyakran rövidebb a középsőknél! Vagy az őrlők alacsonyabbak a szemfogaknál!

Az esetleges esztétikai probléma az lehet, ha a két középső (első) metszőfog hossza tér el. Csakhogy a kérdező ezt nem teszi világossá, hogy melyik fogának a hosszát képtelen felvállalni. Hogy itt csak egy normális jelenségről van szó, vagy a fogak másik oldalon lévő megfelelő párjai közt van különbség!?

Az önkép meg egy bizonyított dolog, elég körülnézni, láthatod hogy egészen katasztrofális fogsorú embereket egyáltalán nem izgat, hogy milyen a foguk, vidáman tudnak röhögni teli pofával. Ez az egész ugyanúgy az agyban dől el, ez vitán felül áll. A gyerekkori csúfolás például nagyon ki tud hatni a felnőttkorra is, hogy még a felnőtt ember is szégyell magán dolgokat, amikért gyerekként csúfolták. Én is ismerek olyat, akinek mintafogsora van, csak a tejfogai még csálén nőttek és a gyerekkori piszkálásnak még mindig tart a hatása! A leggázabb ebben, hogy ha megnevettetik, akkor erőlködik azon, hogy ne nyissa ki az ajkait és emiatt úgy tűnik, mintha fintorogna - nagyon idétlen! Ha történetesen még mindig csálék lennének a fogai, az kevésbé tűnne idiótának, mint ahogy fintorog, csak hogy elrejtse (az egyébként hibátlan) fogsorát!

"Ha azt mondta a fogorvos, hogy nem kell fogszabályzó, de én elégedetlen vagyok a fogaimmal mit tudnék csinálni?" - erre pont az a megoldás, amit leírtam. Vagy keresel egy elvtelen, pénzéhes fogászt, aki bármit megcsinál a zsozsóért (akár felesleges vagy nem indokolt beavatkozásokat is), vagy tanulsz mások példájából és belátod, hogy a világon semmit nem jelent az aszimmetria a szájban (sok esetben egyenesen szexinek is tartják az ilyen egyedi eltéréseket). Ha ez az egész problémád az alapból gyenge önértékelésedben gyökerezik, akkor egy pszichoterápiával még többet nyersz, mert az életed számos területén fog tőle bekövetkezni javulás.

De ha nem vagy hajlandó energiát tenni az önismeretbe, nézzük, fizikai szinten mi várható: tegyük fel, hogy most a két középső metszőfogad közt van eltérés - ezt nem is biztos, hogy ki lehet szabályozni klasszikus módon, hiszen mi van, ha az egyik egyszerűen tényleg hosszabbra nőtt!? De meg tudják csinálni, hogy az egyiket lecserélik egy, a másikkal egyező méretű implantátumra. Ami mondjuk egy hosszas processz műtéttel és kerülhet akár félmillió forintba is és esztétikai ok nincs az indikációk között, de ha találsz valakit, akinél a pénz beszél...

2020. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!