Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Ti selypítetek?

Fogszabályzósok! Ti selypítetek?

Figyelt kérdés

Három hónapja van fogszabályzóm,(23 éves vagyok) semmi extra, nincs harapásemelőm meg ilyenek, csak felső fogíven a fém drót. Szépen halad, semmi gondom nem volt vele, meg is szoktam már, fájni is csak állításkor szokott 1-2 napig.

Most a legutóbbi húzás óta egy éjjel alatt majdnem teljesen helyre rántotta a fogaimat, és 1-2 napja észrevettem, hogy selypítek. Nem értem mi történt, irtóra idegesít és szégyellem.Mikor kiálltak soha nem volt semmi gondom a beszéddel, akkor sem mikor felrakták.

Valami bajom történt, vagy ez mostmár ilyen lesz? Van valakinek ötlete hogy mitől lehet ez?



2020. márc. 15. 16:57
 1/5 Barackoshányás ***** válasza:
76%
Volt egy időszak, amikor az s betűk kimondásakor sípoltam. Most az r betűkre kell nagyon figyelnem, mert azokkal mintha néha gond lenne, de akit kérdeztem, azt mondta, nem vette észre.
2020. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálam eléggé nyilvánvaló. Mások is megjegyezték hogy eddig nem vették észre hogy selypítek 😄 Ahogy figyeltem, most kezdtek előre menni a fogaim, mint a nyulaknak. Gondolom a mély harapást korrogálja épp.. Remélem azért nem végleges 😄
2020. márc. 15. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Én nem vagyok fogszabályzos,de 2 ismerősömnek van.Az egyikük az elején picit selypített,a másiknak egyáltalán nem volt ilyen problémája.Az elsőnek elmúlt mikor újra erősítették,szerintem a tiéd is elfog múlni.
2020. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most kezdődött a második húzás után. Gondolom még ide-oda mozgatja majd visszább is mennek a "nyúlfogak" :D de egyelőre még gondot okoz 😕
2020. márc. 27. 11:13
 5/5 anonim válasza:

Egyik barátnőm két évig volt fogszabályzós, és amint feltették neki, selypíteni kezdett.

2 év után levették, és a selypítés elmaradt.:)

2020. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!