Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Repedt fogzománc tapasztalat?

Repedt fogzománc tapasztalat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy kb. két hónapja bevertem a fogamat és utólag észrevettem hogy a szélén hosszában megrepedt a zománc. Emiatt érzékenyebb lett illetve nyilván egy kicsit fájt, de csak akkor ha valamibe szerencsétlenül harapta bele

Viszont ez a kis belenyilaló fájdalom még mindíg tart. Akkor nem mentem el orvoshoz, és a mostani egészségügyi helyzet miatt pedig nem tudok. Tényleg csak nyomás hatására fájdul meg néha és csak egy pillanatig érzem. Ha esetleg jártatok már volna hasonlóan leirnátok a tapasztalataitokat? Mert pl. nekem az egyik ismerősöm mesélte hogy neki is volt ilyesmie, de egy idő után elmúlt az érzékenysége. A válaszokat előre is köszönöm.



2020. ápr. 6. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Maga a zománc a fog újraképződő rétege. Jelenleg annyit tehetsz, hogy kerülöd azt, ami fájdalmat okoz és fluoridos fogkrémet használsz, ami segíti az újraképződését. Remélem hamar elmúlik neked!

Nekem pár éve alsó frontfogról tört le zománcdarabka (kis pici a helyéből), azóta már rég újraképződött. Fogorvos is ennyit javasolt nekem, mert nem volt értelme koronát tenni rá, hisz csak a zománc sérült.

Kitartást, és amint lecseng ez az egész, azért nézesd meg biztos, ami biztos!

2020. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, bocsánat a pici elírást, a hegyéből pattant le.
2020. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. ápr. 21. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!