Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez hogy is működik?

Ez hogy is működik?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy fogszabalyozas elott kiszoktak húzni a fogakat.

Az lenne a kérdésem, hogyha ez megtörténik, leszedik a fogszabalyzot akkor a fogak helyen üres hely lesz?

Valahol olvastam, hogy állítólag nem latszik a helye, de ha nincs ott fog? :D vagy ez hogy mukodik?

Nekem is szükségem lenne erre de emiatt picit elgondolkodtam rajta megéri e.



2020. ápr. 13. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért húznák ki a fogakat fogszabályzás előtt? Ha kihúzzák a fogakat akkor mit szabályozzanak?!?!?!?!
2020. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, pont ez a lenyege. :)))

Kihuzzak a fogat, es behuzzak a helyere a tobbit. Nekem 3 fogamat huztak ki a fogszabalyzas miatt, plusz 3 bolcsessegfogamat. Egyik szulomtol kicsi allkapcsot orokoltem, a masik szulomtol nagy fogakat. De a ketto nem kompatibilis. Egyszeruen nem fertek el a fogaim, torlodtak, doltek egymasra. Ergo semmi hely nem volt a fogaim kozott. Ahhoz, hogy mozgatni tudja a doki, csinalni kellett helyet, ezaltal kihuzni egy fogat. De, hogy szimmetrikus legyen, a masik oldalrol is (nekem csirahianyos a fogsorom, illetve sok fogorvos belekontarkodott, ezert kellett ennyit kihuzni).

A kihuzott fogak adtak helyet. Igy tudta mozgatni a tobbit. Ahogy rendezodtek a fogszabalyzoval, ugy tunt el szepen lassan a hezag. Nagyon szivesen mutatok elotte-utana kepet, bar nekem meg fent van a fogszabalyzom, de nagyon sok valtozas tortent igy is.

2020. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor húznak, ha nem férnek el a fogsorban.Tömötten helyezkednek el.Néha szükség van a húzásra, hogy szép sor legyen a végeredmény.Nagyon sokszor kell menni állításra, utánigazításra.Mi 2 évig jártunk oda, nem volt foghúzás.Mindenképpen megéri.
2020. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!