Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire fizetem a TB-t, ha a...

Mire fizetem a TB-t, ha a járvány miatt pont oda nem tudok menni amire szüókségem van, fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Mert a TB-t azt fizetem, de egészségügyi szolgáltatást nem tudom igénybe venni.
2020. ápr. 14. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez nagyon jó kérdés. Nyilván most jótékonykodunk, aki meg nem vírusos, azzal lesz, ami lesz, nem kap ellátást.
2020. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy egyedül. De azért az érdekes, hogy mindenkinek most lett hirtelen szüksége fogorvosra.

Amúgy meg ha tájékozódnál néha tudnád a választ, már itt is többen elmondták az okát.

2020. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Más sem tud igénybe venni egészségügyi szolgáltatást, műtétek maradnak el a járvány miatt! Ezt most túl kell élni.

Egyébként foghúzást vállal némelyik fogorvos.

2020. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2. Nem hirtelen, hanem mindig szoktak lenni fogorvosnál a váróban, akár most is lehetnének sokan, de máskor is sokan vannak. Magándokinál és sztk-ban is eddig mindig várni kellett, amikor voltam. Most miért lenne szüksége kevesebb embernek ellátásra?
2020. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

" De azért az érdekes, hogy mindenkinek most lett hirtelen szüksége fogorvosra."


Fogorvosra mindig szükség van nem csak most. Persze azt a legkönnyebb kihúzni a fogat azt bármelyik ügyelet elintézi. Csakhogy egy menthető fogtól nem válnék meg csak úgy, teljes a káosz itthin az egészségügyben, erről senki nem beszél. Meddig lesz ez azt senki nem tudja, lehet év végéig, akkor év végéig nem lesz fogorvos?

2020. ápr. 14. 22:51
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
na ez jó kerdes. Mar lassan 2 havi tb elmegy a semmire...
2020. ápr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nehezen tudom elhinni, hogy ilyen kérdés megszületik... már akkor is kellőképpen felháborító volt, amikor még koronavírus-járványról szó nem volt, de most? Te ezt úgy képzeled el, hogy minden hónapban mikor levonják a tb-t, akkor az bekerül egy neveddel felcímkézett kalapba és mikor elmész fogat tömetni, akkor abból vonódik le? Más különben nem nagyon értem a kérdés lényegét. Édes drága gyermekem, abból a tb-ből eddig sem a te fogad tömése volt fizetne (nem véletlenül sztrájkoltak a fogorvosok), hanem a diabeteses Mari néni inzulinja, a magas vérnyomásos Jóska bácsi béta blokkolója, a szívbeteg Géza bácsi pacemakere, a lymphoedémás Juliska néni vízhajtója stb stb stb. Mit gondolsz miért olyan pocsék az egészségügyünk?

Most mire megy el? Ugyanezen emberek adekvát ellátására, ha véletlenül kórházba kerülnek, mondjuk egy koronavírus-fertőzés miatt. Arra megy el, hogy a nagymamád ne fulladjon meg. Elmegy azokra a védőfelszerelésekre, hogy a fogorvos legalább vmiféle sürgősségi ellátást tudjon biztosítani, hogy legalább szepszist ne kapjon senki (mert ez a sürgősség, nem a "basztassa a nyelvem a letört fog"). A járvány előtt egy sebészi maszk darabját 20 forintért lehetett beszerezni. Most 500 ft. És ez egy darab sebészi maszk, nem 3 óránként cserélendő FFP3 plexivel, egyszerhasználatos köpennyel, műtéti sapkával és a kórház saját ruhájával, amit mindennap ki kell mosni. Ez emberként most tízen ezrek. Naponta. Erre megy el.

De nehezen hiszem, hogy ezt magyarázni kell. Vagy direkt provokatív vagy, vagy ennyire ostoba. Ez a kérdés egy 90 pluszos IQ-val rendelkező által nem született volna meg. Nem érted mi a tb, nem érted mi történik körülötted, nem érted mi a NEAK és hogy működik a finanszírozás, és mindemellett fel sem fogod, hogy mivel jár együtt a tény, hogy egy vírus miatt veszélyhelyzet van. De véleményed az bezzeg van... jobb lenne, ha elkapnád a vírust, és véletlenül kórházba kerülnél miatta? Akarod látni, hogy mire költik A TE TB-DET? Sok sikert hozzá!

2020. ápr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10 év alatt se nagyon tudtad akkor mire fizetted?
2020. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7. Hiába drága gyerekemezel. Jópofa, hogy én biztosítsam a nyugdíjasok egészségügyi ellátását is meg koronavírusban is jótékonykodjak kötelezően, és most még annyit se kapok cserébe, hogy ott várakozhatok egy nem is biztos, hogy jó minőségű ellátásra, és magándokira költöm a nyilván temérdek pénzem, amikor kell ellátás. Ez önmagában nem volna baj, csak ugye én is szeretnék valaha normális életet élni, elköltözni itthonról, legalább albérletbe, valaha megházasodni, mert nem itthon akarom leélni a fél életem, hanem önállósodni szeretnék már jóval a harminc fölött egyszer végre. Ez is ugyanolyan fontos lenne, mert abba is bele lehet őrülni, ha nem tud az ember elszakadni a szülői háztól, és akkor utána meg énrám fizethetik mások az egészségügyi ellátást. Majd ha fogok tudni gond nélkül fizetni egy albérletet, vagy saját lakást venni, és közben meg is élni nem luxusszinten, akkor majd támogatnám mások egészségügyi ellátását, de előbb talán nekem is jogom lenne alapvető dolgokhoz az életben. Arra jó vagyok, hogy fizessek, másra nem? Hogy én beledöglök-e a körülményekbe vagy mibe, az tök mindegy, csak fizessek, kösz!
2020. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7. Egyébként a vészhelyzetet máshogy is meg lehetne oldani, mint a pénztelen polgárok fizessék az idősek ellátását. Mondjuk, akiknek autójuk van, azok a benzinre, autó fenntartásának költségeire fizessenek külön eü ellátást, így többet fizetnek, de nekik van miből. Ha meg nincs, nem kell autózni, az úgyis szennyezi a környezetet. Ilyen egyszerű lenne.

A kérdező kérdése jogos, nem alacsony IQ-ra vall, csak lennének alapvető elvárásai a szolgáltatóktól, azon túl, hogy elvegyék a pénzét, merthogy az nekik kell.

A Sorost kellene kötelezni, hogy finanszírozza az egészet, neki van miből.

TB fizetésénél figyelembe vehetnék, milyen egzisztenciája van valakinek, és aszerint kellene fizetnie. Akinek autója, lakása nincs, az kevesebbet fizessen legalább.

2020. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!