Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha még éjszaka rágcsálok...

Ha még éjszaka rágcsálok akkor az esti fogmosás az elvesztette értékét teljesen?

Figyelt kérdés

Napi 2x szoktam fogat mosni, reggel és este. Azonban egy nap legalább 10x eszek, ebből estig 6x, 4x pedig éjszaka.


Mondták néhányan, hogy felesleges így este fogat mosnom fürdés után, mert semmit nem ért. Ez igaz?



2020. ápr. 20. 19:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hogyan mosson fogat az ember, ha napközben folyamatában eszik/iszik (én ugye a cukros üdítőket is említettem, amit te nagyvonalúan ignoráltál)? Vagy azt mondod, hogy inkább éhezzen és csak ásványvizet igyon az ember, csakhogy x óráig (a következő főétkezésig) tiszták legyenek a fogai?


Mondjuk napi háromszori fogmosást még el tudok képzelni reggel, délben és este, de ennél többet én már értelmetlennek tartok. A fogzománc nem cukorból van, hogy pár órát ne bírjon ellenállni a lepedéknek.

2020. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 fogmosás az ideális. A túl gyakori fogmosás vékonyíthatja a fogzománcot. A szénsavas üdítőitalok, bor, gyümölcsök, stb. után meg kifejezetten tilos fogat mosni. Várni kell legalább fél-egy órát.
2020. ápr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Akkor végül úgy döntöttem, hogy 3x mosok fogat.

2020. ápr. 21. 03:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!