Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyik maganrendelobe sem...

Egyik maganrendelobe sem szednek le fogkovet?

Figyelt kérdés
Elvileg matol lehetne de felhivtam vagy 5 rendelot es csak surgossegi eset meg mindig , ez igy mi?
2020. máj. 4. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van ez. Akkor mégsem nyít a fogászat? Engem is érdekelne, tiszta káosz már ez az egész. :(
2020. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Semmit nem.is mondtak... egyenlore meg semmi majd tajekoztatnak ha.van valami , de mondom.megis mikor kb azt mondjak fogalmuk sincsen. Most what?
2020. máj. 4. 19:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert az lett nekik mondva, hogy csak negatív koronavírus teszt birtokában csinálhatnak ilyet a betegeknek. Ami ilyen nyálaerosol képződéssel jár, pl fúrások, meg ez..Ha menni akarsz, kell ilyen. Ára amúgy 30 ezer kb, de állítólag egy teszt nem teszt, 2 kell legalább, hogy biztos legyen. Azt se tudják, ki csinálja, mit csinál a páciens az eredményig, hogy ne kapja el akkor se...
2020. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Antitestre kell. 1 Teszt is elég.

Ha antitestet kimutat akkor már elkaptad és immunis vagy. Ergo nem fertőzől és nem is kapod el többet.

2020. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jo de nekem ezt miert nem mondtak a telefonba? Ha ugy hivom fel oket hogy van tesztem akkor fogadnak? 😅

Mierr nincs errol sehol se konkretum?

2020. máj. 4. 20:59
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

A helyzet a következő: a fogorvosok pénteken értesültek az "enyhítésről", egy hétvége alatt nem tudtak felkészülni arra, hogy hétfőtől újra munkába állhatnak. A rendelet továbbá nagyon nem egyértelmű: az elsőben leírják, hogy újraindul az alapellátás, majd közlik, hogy de Pest megyében maradnak az eddigi szabályok (már itt nem világos, hogy akkor ezek szerint itt az alapellátás sem indulhat újra?), aztán kijönnek mindenféle "ajánlások" arról, hogy továbbra is próbálják elkerülni az aeroszolt (ami az ellátások 90 %-a, köztük pl a fogkőlevétel is), ha mégis szükséges, ha egy mód van rá, legyen a betegnél koronavírus teszt (az orvosnál és asszisztensnél nem kell?), ha nincs, annak ugye olyan kellemetlen következményei lehetnek, hogy egy beteg megfertőződik vhol, majd persze egyből a fogorvost veszik elő, hogy ellenőrizte-e a pácienseinél a covid negatívitást és igen komoly jogi következményei lehetnek annak, ha kiderül, hogy nem (az sosem fog kiderülni, hogy hol fertőződött meg a kedves páciens, de kéznél lesz egy bűnbak, a fogorvos, aki nem tett meg minden óvintézkedést). Nem beszélve arról, hogy azt is megfogalmazták, új beteget ne fogadjanak, az eddig megkezdett kezelések legyenek befejezve, vagyis pl a koronavírus miatt félbeszakadt gyökérkezelések.


A sebtében meghozott rendelkezés miatt sajnos maguk az orvosok sem tudják, hogy mi van. Nagyon nagy hiba volt a médiumok, vmint Kásler részéről ezt így beharangozni, mert onnantól kezdve, hogy pl egy rendelő nincsen maximálisan felszerelve mindenféle védőfelszerelésekkel (ezek beszerzése nem csak igen komoly anyagi ráfordítás, de bizonyos eszközök hetek, hónapok, mire megérkeznek), mert most mindenki kapkodja jobbra-balra a fejét, hogy akkor mehet fogat csináltatni, miközben erről marhára nincsen szó. Itt is olvasni olyanokat, ahol bizonygatják, hogy de igen lehet menni, én, mint fogorvos meg már inkább meg sem szólalok, mert én hiába kaptam tegnap este szerelmes levelet az Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozatának elnökétől, ahol a fentebb leírtakat taglalja, vannak egyesek, akik kötik az ebet a karóhoz, hogy már pedig a tv-ben bemondták, hogy lehet menni. Biztos van ilyen hely, csak ez nem én vagyok, vagy 100 km-es körzetben a többi fogorvos, mert vagy nem dolgoznak a saját egészségük miatt továbbra sem, vagy nincs mondjuk egy légsterilizáló rendszer, vagy nem tudják továbbra sem elszámolni a kezeléseket, mert a rendszer még mindig tiltja és lehetne folytatni.

És akkor itt hangsúlyozom: nem fogok belemenni semmilyen vitába. Én itt azt írtam le, amit a MOKtól kaptam tájékoztatást. Mindenkinek joga van másként gondolni, felelősséget pedig a fogorvosok nem vállalnak azért, ami a híradóban, vagy akármelyik internetes portálon tényként hangzott el.

2020. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak a Covid gyanús eseteket kell tesztelni. Szóval lehet menni.
2020. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

jajj, már megint kezded

nem megy a jogi szövegek értelmezése

2020. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"

jajj, már megint kezded


nem megy a jogi szövegek értelmezése

"


Újabbat adtak közzé, amelyben kifejtik, hogy csak a Covid gyanús esetektől kell pcr tesztet kérni...

2020. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, akkor ez megvan, hogy eddig nem igy volt, hiaba volt neked mindenki hazug
2020. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!