Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elfertőződhet a fogam?

Elfertőződhet a fogam?

Figyelt kérdés

Van egy gyökérkezelt fogam. Vagyis volt.


Ugyanis tegnap minden előjel nélkül úgy letörött, hogy csak kb. 10%-a látszik, az is darabokban. Belül teljesen elszuvasodott, szilánkokra törött. A fogam közepén van egy nagy tömés, ami gyakorlatilag (szerintem) elfedi a gyökércsatornákat. A tömés nem esik ki, azt hiszem a gyökérkezelés során használt fém "drótok" tartják a helyén.


A probléma viszont az, hogy mozog a tömés, méghozzá nem kicsit, és attól tartok, hogy bármi bemehet alá.


A győri sürgősségiről elküldenek, mert nem fáj (elvégre gyökérkezelt)...

A magánklinikák közül a Solydent fogad, mivel ott talán lesz majd szájsebészeti eljárás és ki tudják szedni.


De addig mit tegyek? Illetve mit ne? :(



2020. máj. 8. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágj azon az oldalt.
2020. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igyekezz kis falatokban enni úgy, hogy a sérült oldalon egy morzsát sem rágsz. Ezen felül óvatosan tisztogasd meg a kérdéses részt minden evés után, és ne fogyassz csokit, illetve alkohol tartalmú italt. Továbbá kerüld a nagyon morzsálódó fogásokat (pl. pirítós), és ha kell, inkább többször menj a boltba friss kenyérért, hogy ne a másnapos, könnyen morzsolódóval kelljen szórakoznod.


Ja, és ami a legjobb lenne: Hívd fel a rendelőt, és kérj tanácsot. Náluk jobban senki nem fogja tudni, hogy mit és hogyan.

2020. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia.

Februárban nekem is letört egy gyökerkezelt fogam. Nagyon!!!

Én is látom a lyukakat mindent. Az egész tömés kiesett. Nem fáj. De jó éles, és persze csúnya.

Teltek múltak a hetek, nem jutottam el röntgenre, mert kicsi a babám, sose tudtam elmenni, de nem aggódtam, mondtam, hogy majd holnap majd holnap.

Aztán jött ez a vírus...

Így február óta úgy van a fogam, eszek is azon az oldalt, már szinte megszoktam.

Persze ha elmúlik ez az egész kérek új beutalót és megyek a röntgenre vagy egyből kihuzatom, de a lényeg hogy ne aggódj!!!!

2020. máj. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek. :)
2020. máj. 9. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!