Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyereként el lettek hanyagolva...

Gyereként el lettek hanyagolva a fogaim, nem tanítottak semmire, kigúnyoltak otthon, annyira bosszant ez az egész(?)

Figyelt kérdés

Gyereként nem foglalkoztak a fogosással, meg sem mutatták hogy kell. Kellett volna éjszakai fogszabályzó is, felírták sulis ellenőrzésen azzal sem foglalkoztak. Teljesen torlódott az egész. Mikor mondtam hogy kellene 12 évesen, kigúnyoltak, hogy hogy néznék ki.

Később sulis ellenőrzés már nem volt, fogorvoshoz sem jártunk, csak mikor 16 évesen már félévig nyafogtam, hogy, fáj, vigyenek már el, meg is lett az eredménye.

Utána nagyon alaposan elkezdtem fogat mosni, de rosszul, és nagyon érzekenyekenyek lettem fogaim.

Most 20onévesen kaptam fogszabályzót, próbálok mindent megtenni, hogy kicsit javítsak helyzeten, de annyira kétségbeejtő, és bosszantó ez az egész, hogy korábban kevés odafigyeléssel fele ennyi probléma nem lenne, és fele ennyi szenvedéssel is sokkal jobb egészségi állapotban lennék.

Haragszom magamra, hogy miért nem ragaszkodtam a fogszabályzóhoz, de annyira megijeszett a gúnyolódás, hogy mindig annyiban hagytam.


Annyira bosszantó ez az egész, nem tudok mit kezdeni a helyzettel, hogy nem tudom már helyrehozni, amit elrontottam korábban.

Van aki még hasonló helyzetben van, vagy csak csak bármi bíztatót tud mondani, annyira elszomorít ez az egész helyzet, és senkivel nem tudok beszélni erről... :(



2020. máj. 17. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt mond el a fogorvosnak.

Kérj konzultációt, segítséget, miként tudod megvédeni a fogaid.

Nekem is Fogorvos mutatta meg, miként kezeljem a fogaim. Nagyon segítőkészek egyes fogorvosok. Főleg a fiatalok, akik még nem keseredtek bele a hétköznapokba.

Ha a szüleiddel való kapcsolat miatti trauma is bánt, beszélj a háziorvosoddal róla.

2020. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben jártam és járok most is a fogszabályzót leszámítva. Borzalmas állapotban voltak a fogaim, egyszer elmentem fogorvoshoz párat rendbe rakott, aztán elköltözött szóval nem tudtam tovább hozzá járni.. Elmentem másik fogorvoshoz, 3 fogamat csinálta meg.. Egyet gyökérkezelt, majd be... a fájdalomtól mikor csinálta, utólag kiderült hogy rosszul is csinálta ráadásul, szóval még egy tortúraköröm volt. Egy fogamat kihúzta, azzal hálistennek sok baj nem volt, meg egy fogamat tömte, de rövidesen kiesett belőle a tömés vagy lekopott, nemtudom (látszik a lyuk de nem fáj).

Szóval jelenleg én is lassan 22 évesen nem a legjobb állapotú fogakkal élek. Ráadásul elől van egy kis rés 2 fogam közt ami nem annyira feltűnő és rajtam kívül senki nem veszi észre de ott van.

Jelenleg odafigyelek a fogaimra, rendszeresen figyelmesen mosom őket, minden nap sima fogkrémmel illetve heti 3x parodontax-al is. Nem bírtam rávenni magam, hogy elmenjek fogorvoshoz a 3 fogas átélt tortúrák után, de most elhatároztam hogy gyűjtök pénzt altatásos fogászatra és letudom az egészet.


Mindezek ellenére ez semmiben nem befolyásol, semmilyen értelemben nem szenvedtem emiatt hátrányt, sose szóltak be miatta, szerintem észre se veszik. A trükk az, hogy tegyél meg mindent annak érdekében hogy lehető legjobban helyrehozd a dolgot és legyél magaddal elégedett ;) Ne az járjon a fejedben hogy "úristen hogy néznek ki a fogaim", hidd el senki nem figyeli őket annyira, csak te :)

Elmehetsz akár konzultációra is egy fogorvoshoz, hogy mit javasol ilyen helyzetben, vagy ha a gúnyolódások olyan traumaként értek, akkor egy ezzel foglalkozó szakember is segíthet a félelmek leküzdésében.

2020. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!