Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkorona tapasztalatok?...

Fogkorona tapasztalatok? Mennyibe kerülne egy alsó felső teljes fogkorona? Akik már csináltattak ez, hogyan működik altatnak vagy csak érzéstelenítő?

Figyelt kérdés

Nem nekem kell, az akinek viszont kell ő a foghúzást is érzéstelenítő nélkül kéri mert ő neki jobban fáj a szuri az ínyjébe... de egy ilyen szinte műtét szerű dolognál hiába hisztizik a szuri miatt úgy is megkapja. Gondolom én.


Meg mennyi amíg ez az egész elkészül? Gondolom így ilyen picire reszelik a fogakat ha lehet vagy ha olyan akkor húzzák, és akkor az is kitudja mennyi idő mire begyógyúl addig meg fog nélkül marad vagy mi?


Az oldalakon az árlisták nem egyértelműek mert minden külön van sorolva azt se írják most foganként vagy nem.


Esetleg 1 millió forintból meg lehetne oldani? Persze hogy az természeten nézzen ki és ne legyen baj vele .



máj. 21. 17:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy jópár éve volt darabonként 30.000 az most akkor simán kijönne 1 millióból a 32 darab fog. Csak hogy ma már biztos nem 30 ezer foganként hanem jóval drágább://
máj. 21. 18:02
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hány fogat kell koronázni, és miből kéri a koronát. Amelyik fogat kihúzták azt már pótolni kell, nem koronázni.

Remélem észheztér, és nem akarja érzéstelenítés nélkül húzatni a fogát, mert közben biztos meggondolná magát, és nem hisztizne már a szuri miatt.

Húzás után a gyógyulási idő 4-6 hét, utána lehet elkezdeni a pótlást. Addig van, ahol ideiglenes pótlást adnak, van ahol nem. Nem érdemes teljes fogsort csináltatni, csak oda, kell pótlás, ahol hiányzik.

máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Fél millió.
máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz 32 fogat megkoronázni, mind rossz? Most akkor kell kihúzni, vagy nem, mert arra sem kell már ugye korona, amit kihúztak. Nehogy lecsiszoltasd az össszes fogat, csak azt, amelyik a pótlást tartja, és arra kell csak korona. A többit meg rendbe kell tenni, betömni, ha lyukas.
máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Uh értem, köszönöm az eddigi valaszokat, tényleg nem értek ehez.

Igen mind rossz neki látszatra. Meg van 3 ami hiányzik is.De akkor inkább mégis csak húzni kéne neki, mert van olyan foga elég sok ami töredezik vagy nagyon csunyán sárgás, és az innye is vérzik, szóval akkor azokat biztos húzni kell.



Meg nem csak pici lyukak vannak neki, hanem elég durva a helyzet.


Mindjárt keresek az övéhez hasonló képet.

máj. 21. 18:44
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]



Tudom hogy gyerek fog, de ez hasonlít a legjobban annyi különbséggel, hogy ő már 30 éves.

De szinte ugyan olyan.

máj. 21. 18:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha ki kell húzni a fogakat akkor kell implantátum. Nem kell 32db implantátum mert hidakat lehet csinálni, például első 4-6 fogra elég kettő db impantátum. Szóval nem mindegy hogy csiszolják vagy beültetik. 32db implantátum az jó 10 milla lenne. Amúgy meg szerintem 2 millából megoldható
máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha olyan rettenetesen rosszak a fogai, meg az ínye is akkor ki kellene húzatni, ami nem javítható, és egy kivehető pótlást csináltatni, mert a fix híd is és az implantátum is kockázatos. Ha elromlik egy fog, vagy az implantátum nem válik be, akkor kuka az egész több millás fogmű. A kivehetősnél meg pár ezerért rátesznek egy fogat, és még van oldva.
máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, ha rosszak, ki kell húzatni, mert a koronát a fogra húzzák rá, és ha esetleg egyszer begyulladna alatta az íny, le kell vetetni az egészet, és nekiállni kezelni a rossz fogakat
máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jaa értem, kb évi 2x szokott neki begyulladni de akkor a fél arca is feldagad. Akkor így egyértelmű, hogy a kivehető lesz a legjobb.

De ezt majd a dokival úgy is megbeszélik, én csak rá akarom venni a dolgokra, csak ahoz jó ha tudok valamennyit.

máj. 23. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!