Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Antibiotikum foggyulladásra?

Miklósi timi kérdése:

Antibiotikum foggyulladásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szerdán voltm fogorvosnal.elkezdett fajni a gyokerkezelt fogam a fajdalom csillapitó is max 3 órat hatott. Megroggenezte. Hátulról kifurta megpiszkalta rűvel és utánna vmi folyadekkal átmosta kozben a konnyem pottyogott. Kaptam dalacint.mondta ha vmi gond van hivjam. Felhivtam tegnap bissza is kellett mennem mert kb mintha darázs csipte volna meg az arcomat. Megnézte.mondta ha kemeny lett volna az arcom akkor szajsebészet. Szerencsere nem. Ujra rontgen.az egyik fogam a kiindulo ami rament picit a masikra de mondta h mar halvanyodott a csík benne. Tegnap vettem be azokbol amikwt fdlirt a dagadas szepen leapadt szemem is van már:) de az a fog ami vegulis gyulladt ott azert meg kemeny.ugy veszem eszre h picit megy le. Gondolom azert ez normalis vmennyire..rovamycin 3000NE napi 2x és klion 250mg napi 3x az adagom. Fájni nem fáj. Csak ha mozdítom a számat mint mikor afta van az ínyen kb olyasmi érzés. Szedte vki ezeket a gyogyszereket? Gondolom ez az antibiotikum sem éppen gyenge.



2020. máj. 22. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Én szedtem fog gyulladásra kliont, egy másik antibiotikummal kombinàlva. Nyugodj meg, a kliont sokszor írják fel másik antibiotikummal együtt. Így jobban hat, kiegészítik egymást. Rendbe fog jönni a fogad a gyógyszerektől.
2020. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezeket nem hasracsapasra irtak fel, es celzott. Neked most erre van szukseged. Ez nem olyan, mint mikor haziorvos influenzara ir fel erthetetlenul antibiotikumot.

Biztos szenvedsz, nekem is volt, de az olyan jo, ahogy javul.

2020. máj. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyulladást egy időre leviszi majd, de a fogat gondolom gyökérkezelni kell majd, mert ha nem csinálják meg, akkor visszatér a gyulladás.
2020. máj. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen.tudom.mondha h állitsuk meg a gyulladast. Most meg nem várhatok csodat.1.5 napja szedem ezekwt a gyogyszereket.tegnap volt az első teljes nap. Ahoz kepest minimalis az arcomon a dagadas. A fognal erzem kicsit keményebb még de ahogy hozzáerek már a elobb puhat érzek es utana kicsit keményet.nehez ezt elmagyarazni de akinek volt sejti h értem:) meg lehet mar az ínyem is kicsit szetfeszult a dagadas miatt. Majd veszek vmi öblögetőt. Azt hasznalhatok ilyenkor ugye? Amugy kihuzatom.mert ennyit meg soha egy fogammal nem szenvedtem mint ezzel..es ujra vtérhet..ááhh kizart.
2020. máj. 23. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!