Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosi vizsgálat, kerhetem...

Fogorvosi vizsgálat, kerhetem hogy ne nyúljon a rossz fogakhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kedden megyek egy magán fogászatra röntgent és vizsgálatot fognak csinálni első körben.

Foghúzás és egyéb kezelések előtt állok.

Mivel a vizsgálat ugye érzéstelenítés nélkül zajlik, és a rontgenbol elég sok minden látható, kerhetem vajon a dokit hogy vizsgálat közben a fájós fogaimat ne piszkálja fizikailag?

Vagy így is úgy is megpiszakálja? Csak azért félek mert pár fogam olyan rossz hogy ha hozzányúlna úgy megfajdulna hogy haza menni se tudnák. Az biztos hogy kezelés aznap meg nem lesz hanem azt egy új időpontban kezdjük. Köszönöm



2020. máj. 24. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Egy pisztolyt tarts a tökéhez miközben matat a szádban, és mondd hogy ha neked fáj, neki is fájni fog.

Ez jól bevált régen a borbélynál.

2020. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem te leszel az első eset, akinek érintésre is nagyon sajgó foga van, biztos meg tudod vele beszélni. Csak előtte tükörben számold le, hogy pontosan melyik fogak is azok (nem biztos, hogy ránézésre egyértelmű, melyikekhez nem kéne hozzáérnie). A fogak számozása középről indul, úgy tudsz hivatkozni egy fogra, hogy pl. bal felső 3-as.
2020. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Kérheted.. ő meg vagy eleget tesz a kérésednek vagy nem.
2020. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Mondd el neki, hogy ilyen szinten fáj, utána ő eldönti hogy meg tud-e vizsgálni megfelelően anélkül, hogy hozzájuk nyúlna. De valószínűleg nem viccből nézegeti őket.
2020. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3 fogam van egymás mellett ami nagyon érzékeny fájdalmas. Ebből 2 tömött 1 pedig lyukas, ami huzasra vár,es ráadásul bölcsességfog is.

A többi fog nem okoz panaszt ha piszkálja. Azért gondolnám hogy meg lehetne kérnem mert magán szajsebészet, elvileg nagyon aranyos doktornő, na meg csak fizet az ember érte.

Köszönöm 😊

2020. máj. 24. 15:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek mész akkor?...
2020. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Köszönöm a kérdésedet, már voltam azóta, és nem nyúlt a doktornő az adott fogamhoz. Kihuzni kell, amely jelenleg nem fáj de ha hozzányúlna érzéstelenítés nélkül akkor egyértelműen fájna. Ha kezelésre kell mennem természetesen egyértelmű hogy megvizsgalja az adott fogat de mivel nem kezelésre mentem így ha kegyetlen fájdalmat okozott volna azzal h megpiszkalja nem lett volna túl jó dolog.

2020. máj. 31. 20:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mosni se mosod, mert hogy fáj ... ?
2020. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szar állapotban vannak azok a fogaid akkor miért nem jelenteztél be normáisan, hogy megcsinálják? Egy fog nem 1 hónap alatt megy úgy tönkre, hogy húzni kelljenek.. hanem sok-sok hónap, akár évek...
2020. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Meg mielőtt azt hinnéd utolsó 2 válaszoló hogy igénytelen vagyok, leirom a történetem.

Igenis mosom a fogam rendszeresen.

30 éves létemre meg sima fogtomesen kívül másra nem volt szükségem. Járok ellenőrzésre és a bölcsességfogammal van a probléma. Ez lesz az első huzasom amire be is jelentkeztem csak antibiotikum kúra volt szükséges.

Mellette lévő 2 fogam azóta okoz panaszt, fájdalmat mióta a bölcsesség fog is, de röntgen szerint nem rossz fogak, de fájnak. Orvos szerint kisugaroz a bölcsességfog.

Szóval a huzando fogam meg ha hosszabb idő után is szuvasodott el, sajnos nem láttam, mostam is rendszeresen amennyire hozza férni, már csak a fájdalom jelezte hogy baj van vele.

És igen, kicsit aggódom, soha nem kellett még fogam húzni, és mivel még nem volt kezelés a legutóbbi alkalommal féltem hogy ha megpiszkalja az orvos a fogam rakezd fájni, amit el akartam kerülni. Fájni ingerekre, nyomasra fáj, érzékeny a fogam, attól mert tisztitom nem fajdul meg.

Remélem most már érthető a helyzetem.

2020. jún. 1. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!