Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog korona miért ad néha...

Fog korona miért ad néha kattogo hangot?

Figyelt kérdés
Néha az egyik koronám kattogo hangot ad, ha meg "szívom" miután fog selymezem a probléma még szűnik. Más is járt már így?
2020. máj. 27. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Lelazult! Le kell vetetni óvatosan és újra felragasztatni, mert különben elromolhat alatta a fog.
2020. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak azt nem értem, ha le lazult akkor fog selymezes után miért szűnik meg a probléma
2020. máj. 27. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: mert éppen csak elkezdődött még a meglazulás. Felvehet még a korona a fogon olyan pozíciót, aminél újra megszorul, és jónak tűnik, de ez ne tévesszen meg. Két lehetőség következhet be: rágáskor a mozgó korona alatti ragasztócement tovább porlik, és lassan-lassan annyira meglazul a korona hogy leesik. A másik lehetőség, hogy a korona alá bekerülő, kitisztíthatatlan ételmaradékok jó táptalajt nyújtva a fogszuvasodást okozó baktériumoknak, fokozottan, rövid idő alatt tönkreteszik a védtelen fogat, amiről így szintén lejön a korona. De ezt a második eshetőséget már nem kéne megvárnod!
2020. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz csak nem akarok egyből a leg rosszabbra gondolni, lehet csak közte van valami és ha szívom akkor ott az kattog vagy, hogy mondjam, mert azt nem hiszem ami mozog azt a fogselyem oda nyomja újra fixre
2020. máj. 27. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a válaszolónak, lelazult. Normál állapotban nem kattoghat, nem mehet be alá semmi, még a levegő sem. Ha változik az érzés az nem jó. Addig csináltasd meg, amíg le nem esik, és le nem nyeled álmodban.
2020. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Jövő héten megyek fogorvoshoz. Amúgy csapos fog ez nem okoz gondot? De ha már le veszik csináltatok egy újat
2020. máj. 27. 20:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ujjammal próbáltam mozgatni, de nem veszem észre, hogy mozogna
2020. máj. 27. 20:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál kaptam előbbi időpontot. Nem tudtak választ adni a problémara. Még mozgattak, de semmi☹️
2020. máj. 29. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!