Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korona baj, ha nagyon magas...

Korona baj, ha nagyon magas vagy nem olyan alakú, mint a fogaim?

Figyelt kérdés
Én azt nagyon megbántam, és szerintem 2 év alatt tönkretette a szembelévőt is...

2020. ápr. 18. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mibajodvaneked?
2020. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te idióta, mivel fogápolás témakörben van, ezlátal a fpgkoronáról van szó, nem a korona vírusról. De a gyengébbek kedvéért lehet most már elé kell írni! Az a te szegyénységi bizonyítványod, ha olyan buta vagy, hogy nem hallottál róla! De nem is lenne baj, ha nem, csak akkor ne te oltagass másokat!
2020. ápr. 18. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Nekem is magas volt alapból szerencsére tudott belőle csiszolni, hogy jó legyen. Ráadásul ha magas akkor az állkapcsod is fájhat tőle. Érdemes lenne elmenned akár másik fogorvoshoz majd a járvány után és érdeklődni.
2020. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is visszamentem többször, ráadásul ez a második, az első nem lett jó...


Csiszolt belőle, de már a fém része kilátszott, akkor azt mondta, hogy többet nem lehet...


Csak egy nagyon kicsi volt letörve, nem is tudom, hogyan mentem ebbe bele.... Még gondolkoztam rajta, hpgy lemondom, csak azt hittem, hogy így tovább tart a fog, mintha egy kicsi le van törve, pedig nem zavart, 6-os fog....

2020. ápr. 19. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Az összes fogad kapcsolatban áll egymással, kontaktpont-rendszernek hívják. Amíg nem volt baj a fogaddal, illetve nem lett megcsináltatva, szépen egy síkba rendeződnek, hogy a terhelés egyenletesen oszoljon meg közöttük. Foghúzás után is egyrészt a mellette levő fogak elkezdenek közeledni egymáshoz, a vele szemben lévő (kihúzott alsó fog esetén a felette lévő felső) hirtelen nem kap terhelés alulról, ezért az is elmozdul, és mozgatja magával a többi felsőt is. Egy magas koronánál ugyanez a helyzet, pl a felette lévő nagyobb terhelés kap, emiatt elmozdul. Ahogy elmozdult, a többi mellette lévő fog is másképp fog hozzáérni, emiatt azok is mozdulnak kicsit, és így tovább... míg be nem áll egy új egyensúly, ami viszont nem biztos, hogy jó lesz, mert megborítja az egész állkapcsod szerkezetét.

Szóval igen, sajnos okozhat ilyet, mindenképp menj majd el egy fogorvoshoz, amint lehet. Mondjad, hogy tegyen majd be egy kis indigópapírhoz hasonló kis dolgot, amire ráharapva látja majd, hogyan érnek egymáshoz a szemközti fogaid, és az alapján be tudja majd állítani a helyes alakot, magasságot.

2020. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A szembenlévő biztos, hogy tönkrement... Az elején folyton estek ki apró tömésdarabok belőle. Meg ha összeharapok, még mindig érződik.


Ezt bántam meg életemben a legjobban! Egy másik fogamon volt egy pici lyuk, azt mentem betömetni és akkor beszélt rá a körzetis erre! Mert, hogy le van törve róla egy pici, így tovább tart majd!


Legalább megtanulod értékelni a saját fogadat! Mert már a korona sem buli, nem hogy az implántátum, híd, protkó!


Akkor le szerettem volna szedetni, de ugye lecsiszolta már a fogat és fel volt ragasztva, mondja hogy csak levésni tudja, de azzal tönkreteszi az alatta levő fogat is!

2020. ápr. 20. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!