Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vérnyomás betegek, pánikosok...

Vérnyomás betegek, pánikosok fogászati kezelése hogy oldható meg?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy például nekem labilis a vérnyomásom. Gyógyszert szedek rá, de ha csak simán recepet iratni megyek és netén az orvos még meg is méri random a vérnyomásom, akkor is felugrik 160-180-ra, pedig nem érzem, hogy izgulnék és mégis megugrik. Mire hszaérek bezzeg visszamegy 120-ra.

Hát akkor képzelem, mennyi lenne a fogorvosnál, ahol még tényleg rettegek is, plusz fehér köpeny szindróma, meg minden... pedig szeretném megcsináltatni, de emiatt végképp nem merem. Nem hiányzik, hogy ott kapjak szívrohamot.

Van megoldás?


2020. jún. 1. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Altatásban?
2020. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Be kell venni előtte valami nyugtatót. De a fogászat előtt érdemes kikísérletezni, hogy mennyinek optimális a hatása. Ha keveset veszel be, akkor nem hat eléggé, ha meg túl sokat, akkor elalszol a váróban, mielőtt sorra kerülnél.
2020. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Hát én olyan szinten rettegtem a bölcsességfog műtétem előtt, ez volt az első fogeltavolitasom hogy remegtem, legszomjam volt, a vernyomasom az egekbe volt. Megkaptam a szurit, és a kezelés kezdetéig éreztem az erős pánikot. De amint rajottem hogy fájdalmat nem érzek úgy nyugodtam le.

Enyhe feszültség volt persze de az már a kezdetekhez képest semmi nem volt. Mennem kell lassan megint de ugyanúgy elkap a pánik de sztem hasonló lesz a felállás mint legutóbb. Nyugi, menj el és meglatod mi lesz a helyzet. De ne félj a fájdalomtól mert én is attól rettegtem és kellemes csalódás volt. Beszélj a dokival, megnyugtat ha lelkiismeretes.

2020. jún. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, képzeld mikor terhes voltam a vedononel dokinál a vernyomasom olyan magas volt h otthon vezetnem kellett rendszeresen de otthon semmi gond nem volt vele. Feherkopeny szindróma..

Gondolatod szülés előtt mit éreztem.. És érdekes de ott se volt gond. És ez 3x történt meg 😊

2020. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szülés előtt nem féltem annyira, mint a fogorvostól.

Igen, lehet nyugtatót kéne bevenni, de én ugy tudom, fogorvos előtt nem nagyon ajánlatos gyógyszereket bekapkodni, mert aztén meg abból is lehet baj :(

2020. jún. 4. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Hát valahogy a szülés nekem is más volt mint a fogászat.

Kihuztam a legvegsokig mire már ott tartottam hogy muszáj volt elmennem mert azt a fájdalmat már nem lehetett kibirni. Se enni se inni nem tudtam már tőle. Gyerek koromban egy sima tömés is fájt, és mindig az jutott eszembe. De nem mindegy hova megy az ember. Ha bármi kicsit is érzékeny kérni kell a szurit. Nem szabad hagyni hogy kinozzanak. Képzeld engem most úgy zsibbasztottak hogy sehol nem zsibbadtam el..vagyis nem éreztem. Mondtam a dokinak h nem hat az érzéstelenítő. Megnezte és ahogy piszkalta nyomta a fogam tényleg semmit nem éreztem. Csak az az egy fogam és nagyon enyhén az inyem zsibbadt el de teljesen fájdalommentes volt.

Hova valosi vagy? Privátban is irhatod.

2020. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Békés. De nem muszáj, hogy helyben legyen, jó az egész megyén belül. A körzetimhez úgysem megyek...

Igen, a szülés, az valahogy természetes dolog, úgy van vele az ember...

Meg anno, mikor még az én fogamat kezelték, már amikor anyám elbírt rángatni a fogorvoshoz, akkor azt eléggé megéreztem... de az még a 80-as években volt, reménykedem, hogy azóta valamicskét korszerűsödtek a fogászati kezelések.

Lyukas az egyik fogam, fent a "kirakatban" ezt leszámítva elég szép a fogsorom. Nem csámpás, nem sárgult. Azzal az egyel van baj. Fájni sosem szokott, de eléggé tönkrement már. Esztétikailag zavar. Azért nem merek vele elmenni, mert fogalmam nincs, miket fog csinálni vele. Gondolom, korona kell rá, vagy pótlás, esetleg simán betömi, de szerintem ahhoz már elég gyatra.

Na meg az árától is félek, de még az a legkisebb para.

2020. jún. 4. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!