Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után gyulladás?

Foghúzás után gyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap húzták vagyis műtötték ki a bölcsességfogam.

Enyhe szajzar és duzzanat jelentkezett mára, de a fajdalom napi 1-2 fajdalomcsillapitoval simán kibirható.

A doki nem adott antibiotikumot mert a húzás előtt 1 hétig szedtem. Viszont gyulladt fog volt és mondta hogy majd kitisztul nem varrja be teljesen. Ha alapból gyulladt volt a fogam attól mert most nem kaptam újabb kúrát meg a gyulladás elmulik?

Folyamatosan érzek valami borzalmas ízt nyelés közben, mintha valami valadekozna a sebből. Tisztulna? Kicsit még vagyok ijedve.



2020. jún. 3. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha napi 1-2-vel kibírod valószínű nem gyulladás és emiatt nem írt fel.

ha gennyes volt akkor normális, egyébként még szivároghat ha nem varrta be, ne aggódj.

2020. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves első. Köszönöm.

Igen a fájdalmam nem nagy, inkább kellemetlen érzékeny.

Ebredeskor vettem be gyógyszert azóta nem kellett még.

Bevarrta a sebet, csak mondta hogy nem varr sokat rajta hogy legyen helye tisztulni a sebnek mert gyulladt volt. Csak húzás előtt írták fel az antibiotikumot és mondta az orvos hogy szerinte nem kell újra mert most szedtem.

2020. jún. 3. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Foghúzás után is borzalmas ízű az ember szája, ez a sebtől van, ne aggódj. Ha szedtél már antibiotikumot, akkor nem kell újra, kiszedték a rlűossz fogat, most már rendbe fog jönni, jegeld 15 percig naponta párszor az arcodat ha még duzzadt.
2020. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!