Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen a normális sebgyógyulás...

Ilyen a normális sebgyógyulás foghúzás után?

Figyelt kérdés
Tehát, pénteken, 6 napja, kivették az egyik alsó bölcsesség fogam, nem éreztem semmit, kicsit sokáig vérzett, de gézlapra haraptam és elállt, délutánra. Megjegyzem az érzéstelenítőn kívül amit a doki adott egy szem fájdalomcsillapítót nem szedtem be, nem fájt, esetleg éppenhogy. Az egyetlen problémám végig az volt hogy elég erős szájzárat kaptam. Viszont most vettem észre hogy ami még tegnap ott volt a lyukban kis fehér dugó, mára már nincs ott. Ez így normális? Én azt hittem az kitölti a fog helyét amíg felette össze nem forr a seb, vagy tévedtem? Kell lyuknak lennie és majd az forr össze? A szájzáram nem nagyon enyhül hiába mozgatom, legfeljebb 1 helyett 2-2,5 ujjnyira tudom kinyitni.
2020. jún. 11. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Varrva is van a helye?
2020. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem varrták.
2020. jún. 11. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem 6 nap után már ne aggódj. Nekem 9 napja műtötték ki, volt varrat is, de a lyuk már üres. Elvileg csak az első pár napban kell vigyázni hogy ki ne essen a verdugo. Utána már magától kijon ahogy gyógyul.

Szóval szerintem már annyira begyogyult hogy ne legyen gond.

A szajzar miatt próbáld sokszor tornaztatni akkor is ha fáj. Szépen vissza fog állni.

2020. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem bölcsességfogat húztak, de 3 másikat már igen. Mindnél volt "lyuk" az ínyemben, nekem mondjuk lassabban kezdett helyre jönni (kellett neki kb 3 hét). Elvileg teljesen normális, elvégre mégiscsak kiszedték onnan a fogat, aminek ott volt a helye, az nem fog egyik napról a másikra tökéletesen begyógyulni :)
2020. jún. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!