Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap fogászatra megyek, de...

Holnap fogászatra megyek, de valamiért nagyon félek tőle, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Holnap megyek fogorvoshoz, amennyire tudom csak egy "sima" fogtömés lesz, de elképesztően félek az egésztől. És még azt sem tudnám megmondani, hogy pontosan mitől.


A fájdalomtól? De pont azt akarom megelőzni, illetve ha érzéstelenít, akkor nem is érezhetek fájdalmat közben (vagy igen? - szerencsére nem "fájós" fog, bár meg tud fájdulni ha a lyukba megy valami, de magától nem, és be sincs gyulladva)


Attól, hogy valami hiba csúszik be? De a fogorvos akihez megyek elég jó szakember, mindenki dicséri, tuti nem rontja el. Természetesen magánorvos, a helyi TB fogászatról csak rémtörténetek keringenek a városomban, egyik orvos beceneve "A Hentes" a másik pedig testvérem fogát törte bele, aztán ordenáré nyelvezettel szidalmazta az égieket. Remélem a "fizetősnél" számít a páciens véleménye is, és nem az a TB orvosoknál jellemző "há' most mit nyavalyog mán'? De háklisnak teccik lenni" stílus diadalmaskodik.


Az orvosról egy igazolt pánikbeteg is pozitívan nyilatkozott, aki retteg a fogorvosoktól. Remélem igazat mondott.


Ha valami komolyabb dolog van, akkor azt úgysem itt csináltatom meg, hanem valahol ahol "kiütnek", altatnak vagy bármi mást tesznek, mert nem bírnám ébren ki a szétszabadalást, húzást vagy ilyesmiket. De remélem nálam erre nem lesz szükség (bár a TB orvos tuti kirántaná, mert "há minek azza vecődni", testvérem mindig beszopja vele, de ő nem hajlandó pénzt áldozni egy normálisabb fogorvosra.


Egyetlen egyszer jártam hasonlóan egy fogorvosnál, de az nagyon rossz élmény volt. Igaz akkor már úgy mentem, hogy állandóan fájt és be is volt gyulladva. Hatalmas hiba volt! Most az első fájdalom hatására - azóta nem fájt (szombat óta), inkább megyek. Úgyis kellene, akkor talán jobb így, hogy még nem fáj akkor is, ha az orvos nem is csinál semmit... Remélem. Csak magamat győzködöm. A kérdés is amolyan önmagam győzködése most, viszont mivel egyedül vagyok, nem tudok kivel beszélgetni erről.


Remélem minden jól fog menni (háromra megyek) és ötre túl is leszek rajta. Mekkora megkönnyebbülés lesz...



2020. jún. 15. 22:42
A kérdező szavazást indított:
Nagyon fog fájni
Kicsit fog fájni
"Nem kell félni. Nem fog fááájni"
Extrém mértékű fájdalomra készüljek
Csak túllaggódom, mint mindent és csak pici fájdalom lesz, ami egyenértékű egy tűszúrással
Ne is reménykedj, piszkosul fog fájni és lehet el sem múlik utána
13 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a regényt, én azóta szeretek fogorvoshoz járni mióta egyszer a két első fogam közé kaptam érzéstelenítőt és nem fájt a szuri sem. Ez kb 7 éve lehetett, azóta no oara sőt szeretek fogorvoshoz járni, mert tudom hogy rendbetesz
2020. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1.


Remélem nekem is pozitív csalódás lesz a holnapi nap és eltűnik a gyermeki beidegződés és a negatív példa által keltett múltbeli félelem forrása. Az rossz volt, arra emlékszem. Bár én sem voltam valami bátor akkoriban (most sem), ezúttal messze kiléptem a konfortzónámból ezzel, hogy önként megyek és szembenézek a dologgal. Remélem nem fogom megbánni. Csak lennék már túl rajta, most holnap délutánig csak ez a szorongás marad. Bár ez mindig jobb, mintha fogfájás kínozna.


Tényleg, akik napokig húzzák úgy, hogy bírják ki?


Anyám meg képes mindig érzéstelenítés nélkül csináltatni mindent. Nem fáj az neki?

2020. jún. 15. 23:30
 3/12 anonim ***** válasza:
En is nagyon felek mindig! Aterzem a helyzeted!!!!
2020. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nemsokára megyek újra - gyökérkezelés lesz - ettől mennyire kellene félnem? Mennyire tud ez fájni (az érzéstelenítő injekció biztosan fájni fog, de ezen kívül)? Mennyi ideig fog tartani? Mire számítsak? Kínokra, vagy csak simán kellemetlen lesz?
2020. jún. 25. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelés nem fáj. Kapsz érzéstelenítőt, elzsibbadsz, semmit nem fogsz érezni belőle.

Én még az injekciót sem szoktam, csak annyit, hogy maga az érzéstelenítő mintha csípne.

Vagy megvolt azóta a gyökérkezelésed? Milyen volt?

2020. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is ennyire féltem a gyökérkezelés előtt. Szó szerint megsemmisítő félelmet éltem át. De a doki nagyon aranyos volt, óvatosan adta be a szurit, az nem fájt, és adott még egyet akkor is amikor éppen csak kezdtem érezni valamit a gyökér tisztítása közben.

Nem egy kellemes beavatkozás, mert sokáig kellett nyitva tartani a szám anélkül hogy öblíthettem volna, de semmi komoly fájdalmam nem volt. Utána sem.


Te túl vagy már rajta kedves kérdező?

2020. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5 és 6


Igen, és szerencsére pontosan úgy történt amit írtatok. Kaptam érzéstelenítőt - ez sem fájt igazán - aztán jött a tűkkel "piszkálás", az orvos mindig kérdezte, hogy érzek-e valamit én pedig úgy artikulálatlanul kinyögtem, hogy "ö-ö", vagyis nem, vagy azt, hangosabban, hogy "öhöm". Illetve ha közben fájt azt kézzel és egy "uuhhhhh" hanggal is jeleztem, de az orvos mindig előre tudta, hogy mikor várható. Mint kiderült egyetlen résszel volt csak probléma, a másik két(?) csatorna tisztítása egyáltalán nem fájt. Csak az ami amúgy is fájt néha, ha ráharaptam. Kaptam ilyen ideiglenes tömést.



Utána második héten volt egy tisztítás, és egy újabb tömést kaptam, ami keserű volt eléggé.


Aztán még egy kör tisztítás, ez negyed órás(!) volt összesen, ez volt egy hete.


Holnap megyek lezárásra, remélem nem kell ilyenkor érzéstelenítő sem. Az elmúlt két tisztításon sem kellett. Szerintetek kelleni fog? A doktornő mindig úgy áll hozzá, hogy elkezdi és "majd meglátjuk, ha kell érzéstelenítő akkor beadja" (kivéve az első esetben ott azonnal adta, gondolom az volt a legnagyobb beavatkozás), a többinél csak "ha kell majd". De nem kellett :)



Remélem holnap is túl leszek a záráson fél óra alatt és nem lesz baj a végleges töméssel. De már szinte minimális egészséges félelemmel lépek be, aztán mikor elkezdődik a folyamat, szinte nem is félek egyáltalán, csak figyelek feszülten és igyekszem csak akkor "nyelni", mikor éppen nem dolgozik a doktornő. De mindig perceknek tűnik az egész folyamat (kivéve az első, akkor nagyon befeszültem).



Aztán még lesz másik fogam amit kezeltetni kell, de már kicsit sem félek.

2020. júl. 22. 00:38
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Én még csak az első kezelésen vagyok túl, szóval kicsit izgulok mert jövő héten lesz a második. Tényleg nem fogok szurit kapni? Ez egyrészt jó, másrészt kicsit félelmetes.


Amúgy nekem is így volt, hogy 3 gyökér közül az egyiknél volt csak kellemetlenebb, az fájt egy kicsit, kaptam is pluszban érzéstelenítőt, igaz még úgy is éreztem, de kibírható volt. :)


Nekem is lesz még egy fogam. Viszont én félek picit mert eléggé hátul és fent van. El sem tudom képzelni hogyan fér majd hozzá a doki. Vagy hát inkább az aggaszt hogy hogyan fogom bírni a matatást annyira mélyen.

2020. júl. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8.


Én is ledöbbentem mikor másodjára mondta, hogy "majd meglátjuk kell-e érzéstelenítő" és szépen elkezdte a tűket böködni. De mint kiderült nem kellett, mert csak talán két ilyen "bökés" fájt 1-2 másodpercig, akkor rögtön változtatott is a doktornő, végül minden rendben lett.


Igazából fel se tűnik mennyire "mélyen" van, én csak néha éreztem, ahogy - talán forgatja? - a tűt és az se fájt, csak furcsa volt. A tisztítás egyáltalán nem fájt, ahogy az a trutyi se amit belepakolt (ilyen sós ízű valami, nem tudom pontosan mi volt az).


Szerintem a te fogadban is csak 1 kicsi hiba van, akkor nem kell nagyon aggódnod. Vannak olyanok akiknek szinte minden beavatkozás fáj és problémás - na őket sajnálom nagyon. Nekik egy szimpla tömés is horror, míg mi azt alig érezzük és csak kellemetlen a szituáció, meg végig ott a fájdalom lehetősége.

2020. júl. 26. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad. Így már nem olyan félelmetes hogy tudom mire számítsak. :)
2020. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!