Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudnátok fogérzékenységre...

Mit tudnátok fogérzékenységre javasolni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem konditerembe járni, és zabpelyhet, illetve túrót és natúr joghurtot is beiktattam az étrendembe. Viszont ezen ételek után azt veszem észre, hogy érzékenyek a fogaim, szinte az összes. Eddig semmilyen panaszom nem volt. Esetleg mivel tudnám ezt kiküszöbölni, illetve mi okozhatja ezt?
2020. jún. 19. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogmosásra gondoltál már étkezések után? (Parodontax, Sensodyne, Lacalut, Elmex stb., tehát nem a 200 ft-os Signal és társaival.)
2020. jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogorvos ( valszín szabadon vannak a fognyakak)
2020. jún. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sensodyne repair & protect-et használok, szóval nem a 200 Ft-os fogkrémeket veszem.


A fognyakak nincsenek szabadon. Járok fogdokihoz és ő sem vette ezt észre. Ő javasolta a fluorid tartalmú fogkrémeket. Szájvízre gondoltam, de fogkrémből sem az Elmex, sem a Sensodyne nem ér semmit.

2020. jún. 19. 09:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Én konkrétan arra gondoltam, hogy rögtön kajálás után, és nem is súrolni, hanem inkább pasztázni - lehet a kefe sörtéje is túl kemény. A másik, fogmosás után ne öblítsd ki a szád (én sem szoktam), hogy legyen ideje beépülnie mindennek a fogkrémből, ami be akar.
2020. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!