Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy gyulladt fogam,amit...

Van egy gyulladt fogam,amit ki kéne huzni,de pentekre kaptam idopontot,viszont szombaton megyek egy hetre nyaralni,mit csinaljak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 15:56
1 2
 11/13 anonim válasza:
83%

Nem értem, miért ide írsz!? A fogorvosodnak kellene írni, hiszen Ő látja, tudja és van több tapasztalata az ilyen kérdés eldöntésében, mint nekünk.

Ha nem is fogad, de feltételezem, telefonon tud adni tanácsot, hogy talán kibírod a nyaralást vagy nem bírod ki.

Én is csak azt tanácsolom, inkább menj el az orvoshoz, mert jobban jársz, mint a nyaralás alatt, főleg külföldön, orvos után futni (ha van ott egyáltalán).

2020. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Zsuzs-Muzs ***** válasza:
Szerintem húzasd ki, de kérd meg a dokit, hogy lásson el tanácsokkal, mert másnap nyaralni mész.(pl vigyél-e a nyaralásra valamilyen gyógyszert, vagy felír-e Neked valamit, szájöblítőt javasol-e, stb.) Mielőtt elmész foghúzásra, előtte való napokban készítsd össze maximálisan a csomagjaidat, hogy azon a foghúzásos napon tudj a foghúzás után pihenni, lazulni. Esetleg csinálj rendet is "pakk"-ra előtte, ne zavarja az aznapi estédet semmi egyéb gond. Élvezetes nyaralást kívánok!
2020. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Nagyfater ***** válasza:
Megértelek, mert voltam már hasonló helyzetben. Ha időpontot kaptál a húzásra, vagyis ha eddig nem kellett _azonnal_ kihúzni azt a fogat, akkor nem lehet olyan nagy a baj. Mindenképpen menj el a fogorvoshoz, és ő a fog és környezetének állapota alapján majd megmondja neked, hogy mit tanácsol. Ha a húzást és az itthon maradást javasolja, fogadd meg a tanácsát, mert inkább egy elhalasztott nyaralás, mint egy fogfájás miatt tönkretett nyaralás. Ha olyan szerencséd van, mint amilyen nekem volt, akkor lehet, hogy húzással, vagy anélkül bivalyerős gyulladáscsökkentővel és fertőzés elleni antibiotikummal átvészeled a nyaralást. A lényeg: irány az orvos, és megfogadni a tanácsát!
2020. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!