Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni,ha a fogszabál...

Mit lehet tenni,ha a fogszabályzó felsérti a szám belsejét?

Figyelt kérdés
2 napja kaptam meg a fogszabályzóm és az evés illetve beszéd miatt felsértette a szám belsejét az utolsó fogamnál. Drót gyakorlatilag nem áll ki egyáltalán,pont a tappancsnál végződik,tehát nem látom értelmét visszamenni panaszkodni,mert lehet a tappancs sérti fel,azt meg leszedni nem lehet. Többször használtam már viaszt,de evésnél így is felsérti,mert olyankor kiveszem. Ez idővel majd elmúlik vagy folyamatosan használnom kell majd a viaszt? Illetve van valamilyen szer,amivel kenegethetem a felsértett területet,hogy gyógyuljon?

2020. jún. 24. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Idovel arrebb mennek fogak, nem ugyanott erik a szadat.

Nekem sokaig volt fogszabalyzom, de ket dolgot tudok elkepzelni. Vagy megis le kene csipnie az orvosnak valamit. Vagy van eselye, hogy ezalatt a hosszu procedura alatt nagyon ki volt szaradva a szad nyalkahartyaja, es meg mindig nagyon erzekeny. Nyitott szajjal, levegot fujtak, stb... Ha nem all ki tulzottan semmi, lehet, hogy csak most serti. Egy darabig viasszal ennek esetleg.

2020. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám, hogy ne használj viaszt. Hamarabb megszokja a szád, ha hagyod, hogy vágja. Tudom, fáj, de később még hálás leszel magadnak
2020. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!