Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Üdv! 20eves vagyok és egy...

Üdv! 20eves vagyok és egy olyan problémával állok szemben, hogy az also fogsoromnál 2 fog hátra van csuszva a tobbitol ami ferdén áll. Nagyon zavaró és latszik is az elteres rendesen. Mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
A fogszabályzás segít? Vagy már tul nagy az elteres es ki kell húzatni? Privátban tudok képet is kuldeni ha ert ehhez valaki! Mennyibe kerulhet egyebkent egy also fogszabályzás egy felnőttnek? A 4fogam miatt az egesz sorra raknak fogszabályzót vagy van olyan, hogy csak arra a 4-re? Nagyon nem értek hozzá. Fogorvost csak akkor szeretném hivni ha mar elakarom kezdeni az egeszet.

#fog #fogszabályzó #Eltérő fog
2020. jún. 28. 18:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy egyszerubb lenne a 4fogat kihuzatni es 4porcelan fogat rakatni a helyere? Igy nem kellene szenvednem évet/eveket a fogszabalyzassal 4fog miatt. Kb ez mennyibol jonne ki?
2020. jún. 28. 19:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nagyon sűrűn állnak a fogaid alul, ezért befordultak, hátratolódtak.

Mióta van ez így? Már gyerekkorodban is, vagy évek alatt alakult ki ez az állapot?

Nem hinném, hogy kihúznák emiatt a fogaidat, nézd meg az alábbi előtte-utána képet alaposan, hogyan álltak ennek az embernek előtte a fogai (felül konkrétan egymás mögött volt két-két foga), és nem húztak nála sem. Ma már csak nagyon indokolt esetben húznak fogat (léteznek ilyen esetek persze).

[link]

A másik: 20 évesen elhiszem, hogy nem tűnik fontosnak, de amíg lehet, igyekezz megőrizni a fogaidat, ne akarj műfogakat, hidd el, lehet, hogy fehérebbek, formásabbak, de nem fognak olyan flottul szolgálni, mint a sajátjaid. Bízom benne, hogy nincs is olyan fogorvos, aki kihúzná neked őket, hogy helyettük műfogat ültessen be!

Egyébként a torlódott fogazat elsősorban nem esztétikai probléma. Olvasd el az alábbi kérdésnél a 10., 11. és 22. választ, talán megérted, miért: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__1..

Így látatlanban azt mondom, hogy menj el fogszabályozó orvoshoz (ha teheted, akár többhöz is), és kérj tőle véleményt és kezelési tervet. Ha a felső fogsorod tényleg tökéletes, előfordulhat, hogy csak alulra kellene fogszabit kapnod, de mivel egészségügyi szempontból az alsó és felső fogsor tökéletes záródása is lényeges, ha a fentivel is van bármi gond, akkor oda is kapsz.

A felnőtt fogszabályozók úgy 300 ezer Ft körül vannak (állkapcsonként)… de erről találsz infót a neten te is.

2020. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha bemegyek csak egy vizsgálatra, hogy ajanlatokat kapjak annak van valami költsége? Az én fogam nem ennyire van durván egymas mögé "szorulva" van egy kis eltérés. Én csak az időtől félek, hogy sok idő lesz mire a fogszabályzó álltal normalis helyzetbe kerul ezert szeretném legalább elől megoldani gyorsan porcelán fogakkal, mert igy,hogy be nőtt a fejem lágya elkezdett zavarni nagyon és igen gyerekkorom óta ilyen
2020. júl. 6. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!