Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire javasoljátok a fogra...

Mennyire javasoljátok a fogra valo hid alkalmazását? Alul egy kis ismertető rólam, hatha konnyebb választ adni->

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, aki már több mint 4 éve a foga megcsináltatásàt tervezi, és rendkívül zavarja. Most külsőleg számomra borzalmasan néznek ki, barátaim szerint pedig ,,nem is látszódik”- mivel sosem mosolygok. Ha mond valaki eg viccet vagy bármi, és megszalad a szám- netalántán kilátszana a fogam, egyből rosszul érzem magam, egyből elmegy a kedvem. Ha randira megYek, végig egen kattogok, hogy nem értem, így hogy tetszhetek bárkinek is. Egy mondatba foglalva megnehezíti az egész életem, mindennapjaim részévé vált immár ennek a dolognak a tudata. Vizsgákon is rosszul érzem magam, ha rngem figyelnek, és azon kattogok, hogy hogy beszéljek úgy, hogy ne látszódjon.

Erre pedig jön a családi löket, hogy ne csináljak vele semmit, fogadjam el- mondják úgy, hogy ők is megcsináltatták érdekes módon, és elégedettek- avagy tökéletes a fogsoruk. Tehát engem pedig próbálnak lebeszélni erről, nem is érdekelve, hogy engem mennyire de zavar és hátráltat.

Most pedig megkaptam, hogy majd kitapasztalom magamnak, mintha úgy értenék, hogy úgyis elrontják, és mostmár kikészültem.

Fogorvoshoz ugyan jövőheten megyek, de előtte szükségem lenne még visszajelzésekre.



2020. júl. 1. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer is elolvastam, de lehet, hogy felületesen... Annyit írsz, borzalmasan néznek ki a fogaid, de ez MIT jelent? Hogy adjunk gy tanácsot? Sárgák, kicsik, nagyok, elállnak, hiányoznak, két sorban nőttek? Látatlanban mégis mit mondjuk? Majd az orvos megmondja.
2020. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

De mi baja a fogadnak?

Nagyjából azon múlik, hogy milyen módon állítható helyre.

2020. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.
2020. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem.

A lelki gondjaidat írtad le, nem a problémát, amire a híd kell vagy nem

2020. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az a kérdés, hogy mennyire javasoljátok umblock a hidat?

Hozzátettem egy történetet, mert sokan ellenezni szokták, de engem nagyon hátráltat- mielőtt valaki egyből ellenezné.

Ha sargak lennenek a fogaim, nem a hidra kerdeznek ra. A hid konkrétan a fogpótlást jelöli, illetve egyéb esztétikai gondokra alkalmazzák.

Az van, hogy eleve olyanak a fogaim, amik nem is szemfognak vagy metszőfognak mondhatóak, hanem hegyesebbek (Hirtelen nem ugrik be a konkrét megnevezése..).. Meg van egy akkora fogam, ami kettő helyet befoglal, és az is hegyes.

2020. júl. 1. 18:23
 6/14 A kérdező kommentje:

A lelki gondjaimat azért írtam le, hogy amennyiben valakinek van tapasztalata híddal kapcsolatban, az tudjon reagálni, hogy ajánlja-e. Legtöbben, akik ilyen fogpótlásra vállalkoznak esztétikai problémákkal rendelkeznek, ami többségében lelki dolgokat is magával vonz. Ez a kis történet erre szolgált. Több jelentőséggel nem bír.

Valaki tudna esetleg válaszolni? Lehetőleg tapasztalat alapján vagy ha ismerőse van, aki tapasztalt.

2020. júl. 1. 18:25
 7/14 anonim ***** válasza:
és héj?
2020. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. 30 éve van egy 4 tagú hidam, és 20 éve még egy.

Semmi gondom vele, kb. 1-2 nap alatt megszoktam őket.


Te tudod miért kell. Ha pótlásra, mert vannak foghiányok, akkor egy percig se habozz. Ha azt akarod leplezni, hogy "kuszák" a fogaid, akkor lehet hogy jobb ötlet egy fogszabályzás.


" Legtöbben, akik ilyen fogpótlásra vállalkoznak esztétikai problémákkal rendelkeznek"

Tévedés. A hidat elsősorban foghiány pótlására alkalmazzák.

Esztétikai célból lehet hogy sokkal egyszerűbb híd helyett egy - egy koronát csináltatni. Akkor nem kell az egyébként egészséges fogakhoz is hozzányúlni.

2020. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A héjat ha jól tudom csak letört fogakon alkalmazzák.


A fogaim nem kuszák, tehát fogszabályzás kétlem, hogy releváns lenne. Esztétikai probléma alatt viszont a fogszabálYzási problémákra nem gondoltam, rosszul használtam a fogalmat valóban..

Attól félek, hogy elrontanák, mivel a családom a ,,majd meglátod” dolgokról híres, hogy még a lehetetlent is bevonzzák, és félek..

viszont remélem bele tudok vágni, és megoldani..

örülök az utóbbi válaszoló pozitív tapasztalatának! Remélem én is hasonlóképpen vélekezhetek majd.

2020. júl. 1. 18:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Dehogy csak letört fogakon....csomó sztárnak azzal lett szép a mosolya. gyors.
2020. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!