Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül ma egy felnőtt...

Mennyibe kerül ma egy felnőtt fogszabályozás?

Figyelt kérdés

Főleg a felső fogsoromról van szó, előre is áll és hézagos is. Valamint az egyik fogamat, ami tejfog volt, ki is húzták felül es nem nő a helyére csontfog.

A kerdesem annyi lenne, hogy sztk-ban is lehet fogszabalyozot csináltatni, es ha igen kb milyen árban van, vagy pedig csak maganorvosnal?

Nagyon köszönöm a valaszokat



2020. júl. 2. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Én csütörtökön megyek konzultációra Szegedre fogorvosi magánrendelésre fogszabályozással kapcsolatban. Ha érdekel, majd megírom ide, hogy mennyibe kerül. Én is csak a felső fogsoromat szeretném szabályozni egyelőre. Az sztk-val kapcsolatban nincs információm, hogy ott hogy működik a dolog.

2020. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztk 18 ev alatt ingyenes. :/ Vagyis tamogatott. Nagyon.

Engem is érdekelne, hogy működik, mennyi. Nekem 2 kell, akkor keszulekarat beszorzom, ha megirnad.

2020. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom, hogy 18 év felett csak maszeknál lehet csináltatni.

Az ár nagyon sok mindentől függ, de leginkább attól, hogy milyen készüléket ajánl neked a fogorvos. A hagyományosak a legolcsóbbak, azok közül is a fém, ami olyan 100-150 ezer ft körül van fogívenként. A kerámia kb 30 ezerrel drágább. Aztán jönnek árban az önligírozó készülékek. Abból is van többféle fajta, nekem a felső 290 ezer ft (ez átlátszó), az alsó pedig fém 190 ezer ft volt. Aztán vannak a belső fogszabályzók, invisalign, stb... ezek már jóval drágábbak, de nem ismerem őket annyira. Attól függően, hogy milyen készüléket választasz, rendszeresen járni kell kontrolra, ami alkalmanként 10-20 ezer Ft. Levétel után pedig meg kell venni az éjszakait, ez 100 ezer ft körül mozog.

Azt viszont sajnos nem a páciens dönti el, hogy ő most csak felső fogszabályzót akar. Lehetnek olyan eltérések a harapásodban pl, amit csak az egyik fogsor rendezése még tovább is ronthat. Én is sokáig úgy voltam vele, hogy csináljuk meg a felsőt, mert úgyis csak az látszik... de ha ebbe belemegy a fogorvos, akkor most bulldogharapásom lenne. :D és nem valószínű, hogy bármelyik orvos elvállalna ilyen félmunkát. Ettől függetlenül persze lehet, hogy az alsó fogsorod rendezett és tényleg nincs rá szükség.


Egyébként nekem is ugyanez volt a problémám, előre állt és hatalmas hézagok voltak közötte. 1 év alatt már mondhatni tökéletes lett :)

Ha gondolod írj rám privátban és tudok ajánlani lelkiismeretes és jófej fogszakorvost, akihez én is járok :)

2020. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, első válaszoló vagyok.


Tegnap este kaptam meg az e-mailt a fogszabályozó árajánlattal kapcsolatban. Felső és alsó fogsoromat is szabályozni kell. Felülre 10 sín, alulra 14. Egy sínt két hétig kell hordani napi legalább 20 órát. Felső és alsó szabályozás is 300-300 ezer Ft lesz. Ez fix ár, ennél többet nem kell fizetni. Szerencsére 😃 ez is bőven elég.

2020. aug. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem jelenleg paradontológiai ( kialakult fogínysorvadás )probléma miatt szabályozzák. Felhelyezés 150000 Ft volt, és 10 hónapig fizetek havi 43000 Ft-ot, ebben már benne van az alsó készülék ára. Aztán havi 20000 ft. Remélem kb 15 hónap alatt elfelejtem az egészet.

Amit kiemelnék..Nekem kellett közben tömni is, 16000 Ft / db ( háromnál tartok), kürettálni foganként 4000 Ft ( 22 fogat kellett ). 3 havonta paradontológiai kontroll. Szerény számításaim szerint ha már csak a maradék kezelések maradnak, (a kötelezőek) akkor 900000 Ft-ban meg is áll..

Ami a ráadás hogy fáj, szúr, folyamatosan aftám van, fájdalmas tehát csak esztétikai ok miatt, én bele nem vágnék mégegyszer..

2020. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!