Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitol fajhat a gyoker kezelt...

Mitol fajhat a gyoker kezelt fog egy ev után is?

Figyelt kérdés

Egy eve lett gyokerkezelve A fogam az elejen teljesen meg voltam elegedve vele mert mar kezeles Elott annyira Rossz volt hogy hideg meleg vagy eppen veletlen raharaptam valami nagyon puhara is 3-4napig be volt csunyan dagadva/gyulladva tehat egy elmeny volt utana .viszont ahogy telt az ido nem akart elmulni az a normalis pici kellemetlen erzes ami utana normalis marmint a kezeles utan...visszamentem kaptam antibiotikumot nem lett jobb viszont nem mentem vissza mert annyira durva nem volt a fajdalom

Na de ! Az elmúlt 2honapban egyre erosebb fajdalom Tompa nyomast erzek benne ha osszeszoritom a fogam meg meg borzalmasabb.

Mi lehet a gond????

Kezeles utan nem maradt mar semmi benne.



2020. júl. 5. 01:44
 1/3 anonim válasza:
attól hogy elbaszták a kezelést.
2020. júl. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy be van gyulladva az íny, akár tályog is lehet a fog alatt.
2020. júl. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Most arra tippelnék, hogy nem lett az összes gyökércsatorna rendesen kipucolva. Ez bizony megeshet gyökérkezelésnél. Lehet, hogy megint ki kellene nyittatni, és újra kitisztítani. Egy másik oldalról idézve:


"Az orvos a helyi érzéstelenítés beadását követően fog hozzá a gyökérkezeléshez:


1. a szuvas részek eltávolításával megnyitja a fogat,


2. eltávolítja a beteg pulpát (“kiidegeli a fogat”),


3. kitisztítja a gyökércsatornákat, majd speciális gyógyszerrel tömi be azokat.


4. ideiglenes töméssel zárja a fogat a következő kezelésig.


A gyökércsatornák tisztítását annyi alkalommal ismétlik meg, míg a fog teljesen tünetmentessé nem válik. Ha a panaszok elmúltak, a csatornák végleges gyökértömést kapnak. A gyökértömés után várnak pár napot, és a fogat is lezárják egy porcelán töméssel, vagy egy esztétikus koronával."

2020. júl. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!