Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért potyognak ki a fehér...

Miért potyognak ki a fehér tömések a fogamból? Miért NEM esnek ki a 20 éves amalgántöméseim?

Figyelt kérdés
Szerintem ha eddig nem lettem rákos az amalgántömések miatt, ezután sem fogok.
2010. aug. 3. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
a 10 éves fehér töméseimnek semmi baja...a másik fogdoki örvendezett is, hogy milyen jó nekem, hogy nincs tömött fogam...elég vicces volt felvilágolni, hogy van, nem is egy :(
2010. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem ez volt a kérdésem!
2010. aug. 3. 15:07
 3/6 anonim válasza:
52%
Régen azért használták az amalgám töméseket, mert fémötvözetből készültek, az pedig nagyon tartós. A mai fogszínű tömőanyagok esztétikusak, viszont nem olyan tartósak. Ez a rák sztem csak valami amerikai baromság, ha rákot okozott volna, akkor már nem engedték volna régebben sem. És a mai napig nincs betiltva nálunk, mert különben sincs benne annyi higany, ami már mérgezést okoz. Remélem segítettem.
2010. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elmentem másik fogorvoshoz, aki használ amalgántömést. A körzeti fogorvos kiszedte az összes amalgántömésemet, amit megbántam, hogy engedtem :-(

2010. aug. 4. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fogdokim azt mondta, hogy az amalgámtömés valóban tartós, jó esetben kibír 10-20 évet is, utána zsugorodik és már nem zár olyan jól a széleken. Ezért jobb az arany tömés, vagy az arany inlay (ragasztott), nem zsugorodik. Az elülső, látható fogakba egyértelműen a fényre kötő kompozit töméseket használják, ott nincsenek olyan nagy erőbehatások, mint a rágófogaknál.

Hogy miért esik ki a fehér tömés? Valami technikai malőr lehet, esetleg az anyag hibája? Az amalgám tömésnél a fúrás utolsó mozzanata, hogy a fúróval kónuszosra (befelé táguló) alakítják az üreget, így amikor beletömik a pasztaszerű amalgámot, az nem tud kiesni, ha megszilárdult. A fehér tömésnél kissé másabb a helyzet, a tömőanyag ragasztószerűen odaköt a fog anyagához, mikor UV fény éri. Nálad úgy tűnik, nem kötött meg rendesen, nem tapadt oda, mert pl. nem volt az üreg kellően kiszárítva, vagy a kialakítása nem igazán volt jó és még számtalan oka lehet...

2010. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvosod vagy nem jól szárította ki a kavitást / a fúrt lyukat/, vagy nem távolította el rendesen a szuvas részt. Figyeld meg legközelebb, hogy hogyan dolgozik össze az asszisztensnőjével.
2010. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!