Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan, hogy betömték...

Létezik olyan, hogy betömték az egyik fogamat, de rácsöppent a tömőanyag egy másik fogra és megkötött rajta?

Figyelt kérdés
Ma tömték be az egyik fogamat, viszont azóta ha harapok a mellette lévő fogamon érzem, hogy túl magas valami, és nem tudom rendesen kényelmesen összezárni a fogaimat, lehetséges, hogy véletlenül arra a fogamra is került a tömőanyagból? Megnéztem a tükörben, de nem találtam meg, hol lehet a gond, viszont érzem, hogy valami nem stimmel.

2020. júl. 23. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Maga a tomes lehet magas, azt erzed. Par nap mulva bekopik egyebkent, de ha nagyon zavar vissza is mehetsz, csiszolnak le belole.
2020. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az a baj, nem azon a fogamon érzem magamnak a tömést, amelyiket megcsinálták, hanem a mellette lévőn, amivel nem csináltak semmit.
2020. júl. 23. 19:48
 3/8 anonim válasza:
nem lehet hogy rosszat tömtek be?
2020. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vizsgálta a fogorvos, hogy jól érnek-e össze fogaid? Ilyen tintás vékony papírkával szokták.


Szerintem ne várj arra, hogy lekopik (hacsak nem ideiglenes tömésről van szó). Menj vissza. A rossz harapás eléggé betehet a fogaknak. Ha a tömésből kell csiszolni, az nem is fáj.

2020. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nézte papírral, és amit betömött azzal a foggal nem is volt gond, hanem a mellette lévőn érzem, hogy mintha oda is került volna a tömőanyagból, mert ha ráharapok fáj, és feszít.
2020. júl. 23. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem létezik, mivel maga a tömőanyag önmagában nem köt a foghoz, ahhoz az kell, hogy előtte használjon egy felületkezelő anyagot, aztán ragasztót (ez a 2 néha egyben van) és maximálisan száraznak kell lennie ehhez a fognak, többször lefújja levegővel. Nem túl valszínű, hogy véletlenül minden pont rákerült arra a fogra, ami pont csont száraz volt egy amúgy rohadt nedves közegben, ahol az izolálás külön mutatvány. Persze vannak egyéb tömőanyagok is, de azok nem fogszínűek, azonnal észrevette volna az orvos, hogy máshova is jutott.
2020. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tomoanyag nem, de a bond (ragasztó) rakerulhetett a szonszedos fogra. Menj vissza, mondd neki, hogy melyik fogadnal erzed.
2020. júl. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
NEM létezik ilyen.
2020. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!