Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mindenkinek lehet közel...

Mindenkinek lehet közel tökéletes fogsora, akinek van elég pénze? Vagy van amin egy jó fogorvos sem tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem elég speciális fogászati problémáim vannak. Ezt nem részletezi én, már voltam vele orvosnál, csak odáig egyelőre nem jutottunk el, hogy rutin dolgokon túl (fogkő eltávolítás pl.) más is legyen...

Mivel leginkább esztétikai problémák vannak, bár hosszútávon (évtizedes viszonylatban) állítólag egészségkárosító hatásail is lehetnek...

Ez most mind1.


Viszont amikre szükségem lenne/lesz az egy fogszabályozás, négy darab implantátum, illetve instant fogszabályozás is.

Mármint az alap fogszabályozás az én esetemben nem váltható ki instant fogszabályozással, viszont majd szeretnék olyan "bevonatot" az elől lévő alsó fogaimra, melyek sajnos elég durván károsodtak a sok kóla ivás miatt.

Egyébként ez utóbbin kívül, az összes többi gondom nem hanyagságból és igénytelenségből adódik, hanem inkább genetika.


Szóval mind ez, összesen olyan 2 millió forintból jönne majd ki és nem tudom, hogy mennyire lesz szép a végeredmény.

De még el sem kezdtem, mivel jelenleg 20 évesen erre nincs pénzem...


Viszont ha már ennyit rá költök, akkor hajlandó lennék akár jelentősen többet is, ha az eredmény úgy gyorsabban elérhető és közel tökéletes lehet...


Ugyanis a közelmúltban 2 ismerősömnek is levették a fogszabályozóját, az egyiknek 5 év után, a másiknak szintén több év után.

És nekik nem változott olyan sokat a fogsoruk, ahhoz képest amilyen volt...

Pedig én olyannal, amilyen nekik volt a fogszabályzó előtt, már teljesen elégedett lennék.

Ha egy amúgy is normális fogsorból, 5 év alatt is csak egy kicsivel jobb lett, akkor nekem az én fogaimmal teljesen irreális vágy az átlagos is.


Nyugtalanságot meg, hogyha eleget fizetünk, akkor bármilyen rossz fogsorból lehet minimum átlagos is... Ez így van? :/


A fogorvost erről így konkrétan nem kérdeztem, de már azzal kapcsolatban is homályosan beszélt, hogy nekem milyen lenne a procedúra és hány év lenne, stb.



2020. júl. 24. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérd meg a fogorvosod, hogy mutassa be, mi a maximum, amit ki lehet hozni a fogadból. Ezt tudja demonstrálni egy gipszminta segítségével is, de sok fogszisnak van olyan számítógépes programja is, amivel megadható, hogy kezelés után kb hogy fog kinézni az eredmény.


A kérdésre válaszolva egyébként nem, nem csak a pénzen múlik. Sajnos van olyan állapot, amivel nincs mit tenni, ez a vonat elment. Implantátumot sem raknak be mindenkinek, ha pl valakinek nagyon rossz a szájhigiéniája, az rakosgathatja a milliókat, senki nem vállal felelősséget érte. Olyan is van, hogy túl későn jelentkezik. Éveken át nem foglalkozott a fogaival, de összegyűjt egy csomó pénzt porcelán fogakra. Mire megjelenik, addigra viszont nincs mire rárakni a porcelánt, mert annyira destruálódtak a saját fogai, hogy nem megtarthatóak. Vagy a másik, hogy gyűjtöget implantra, csak mire menne, addigra a csontja sorvad el, mert ahonnan kikerül egy fog, ott szépen lassan leépül a csont. Persze 1-1 foghiánynál ez se nem rapid, se nem látványos, de mikor vkinek mondjuk egy rágófoga sincs, majd 10 év múlva megjön implantálásra, akkor jön a fekete leves, hogy nincs hová, a csontpótlás meg nem úgy működik, hogy végtelen mennyiségű anyag egymásra pakolásával növesztünk több centi csontot. Úgyhogy sajnos van ilyen, és egyre többen a fiatal korosztályban is. Szinte naponta látok olyan, 20-25 éves fiatal lányokat, fiúkat, ahol már azt lehet mondani, hogy csak kivehető pótlás jön szóba nála. És döntő többségük az elhanyagolás miatt egyébként, vastagon áll a lepedék, fogkő, de ez a tömérdek mennyiségű szuvas és húzni való fog sem tegnapról mára alakul ki. Ez van sajnos. De leírásod alapján azért te közel sem ez a kategória vagy, fogszabályzót eleve nem is raknak olyannak fel, akinek baja van a fogmosással, vagy rosszak a fogai, te ezen ne aggódj.

2020. júl. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Láttam a neten meghökkendő előtte-utána képeket, ha van pénze valakinek és ideje, akkor mindenkinek lehet szép mosolya.
2020. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Nekem pont tegnap vették le a fogszabályzómat, 4 év után, és nekem tényleg nagyon gázak voltak a fogaim. Össze-vissza álltak, 2 felső szemfogamat kihúzták (nem volt alattuk csíra) és az első fogorvosom nem tudta rendesen összehúzni úgy, hogy ne legyen rés. Még 2 csavart is a felső fogsorom fölé csavaroztak, hogy majd arra tegyék a gumikat és hogy az segítsen felgyorsítani a folyamat. De nem úgy lett.

4 év után (2016.június 6-án rakták fel, akkor voltam 13 éves) otthagytuk a p.cs.ba azt a fogorvost, mert ahelyett hogy szebbek lettek volna a fogaim állása, még rosszabb lett. Gondolok itt arra, hogy az alsó fogsoromon is cserélte folyamatosan az íveket és már annyira összehúzta a fogsoromat, hogy torlódtak össze.

Egyébként még rengeteg indokunk volt arra, hogy elhagyjuk (még kesztyűt sem volt képes felhúzni mielőtt a számban matatott) és kerestünk egy maszekfogorvost. 1 hónap alatt mindent rendbetett. De tényleg mindent, amit tudott. Most is van 1-2 pici rés a felső fogsoromban, de ennyi idő után nem is érdekel.


Arra akartam kilyukadni, ha jó a fogorvosod akkor nem csak átlagos fogsort tud csinálni neked. Főleg ha te nem úgy jársz, mit én.

Ha van egy jó maszekos a közeledben, akiről jó hírek terjengnek, akkor menj hozzá. Kevesebb idő alatt (és természetesen kevesebb pénzért is) megtudja majd csinálni.

Ne aggódj, ha nem rohadó állapotúak a fogaid, szép eredményt fogsz elérni. Csak sajnos ahogy te is írtad, a pénz. Nem egy olcsó mulatság, de ha ennyire zavar és netán az önbizalmadból veszítesz miatta, akkor megéri.

2020. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!