Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat egy fog úgy, hogy...

Fájhat egy fog úgy, hogy nincs rajta semmi sérülés, két fogorvos szerint is teljesen egészséges? Előfordul, hogy stressz hatására néha akaratlanul is összeszorítom. Na most, ha ez nem ejtett rajta sérülést, nincs meglazulva, megfájdulhat aktívan?

Figyelt kérdés

Volt olyan is régebben, hogy alvás közben szorítottam össze a fogaimat, de nem fájdult meg, szóval ne már, hogy egy kis kétmásodperces összeszorítástól komoly baja legyen. Nem intenzív fájdalom, inkább csak néha olyan nagyon enyhe.


Esetleg lehet pszichés is, vagy a huzattól a munkahelyen?



2020. júl. 25. 14:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint ez nem régota van jelen, ezért gondoltam arra a két opcióra, amivel zártam a fenti írásom. A huzatból azért kijut rendesen nekem.
2020. júl. 25. 14:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen, kiderült h az a baj, hogy túl érzékeny. Sensodyne fogkremmel kellett bedorzsolni napi 3x, meg elmex GÉL-t használtam, az segített. De az éjszakai összeszorítástól is szokott fájni :) de a fogkrémet érdemes kipróbálni mert en halálra voltam remélve h kilyukadt a fogam annyira fájt, és kiderült h semmi baja csak speciális fogkrém kellett
2020. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)


Én is tegnap vettem Elmex Sensitive fogkefét, bár eddig is puha sörtéjű fogkeféket használtam. Illetve Gengigélt vettem, amit az ínyre kell dörzsölni, az leviszi a gyulladást.

2020. júl. 25. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Húzattól, klimától simán be gyulladhat az ép fog is! Az össze szorításból is fájhat. Én szorítom minden éjjel úgy mint az állat. Meg is lett az eredménye, kitörött egy gyökérkezelt fogam.
2020. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ha nem esik baja az összeszorítástól, pl. semmi törés vagy lazulás, akkor ez a fájdalom nem marad meg tartósan, ugye?
2020. júl. 25. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy tartós marad, valamiért most érzékeny lett átmenetileg. Nekem a fogorvos azt mondta, még a front miatt is fájhat a fog. Szóval sok mindentől.
2020. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Nálam a kocsiban a légkondi volt az, amitől seperc alatt megfájdult anno. Azóta be sem kapcsolom.

2020. júl. 25. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!