Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés
NikDree nevű felhasználó kérdése:

Ha diéta alatt kevés kalóriával is beéri a szervezetem rosszat teszek neki akaratlanul?

A kevés kalória alatt 7-800 kalóriát értek. Sok diétát kipróbáltad de egyik se vált be nekem. Ezért most úgy döntöttem én alakítom ki magamnak az étrendet. Szénhidrát csökkentett diétát ötvöztem az alacsony glikémiás indexű táplálkozással valamint nem fogyasztok cukrot sem(némi gyümölcscukrot azért eszek). Tejtermékekből is csak a zsírszegény natúr joghurtot.

Számolom a kalóriákat és mozgok is naponta. Rendszerint nem tudom elérni a napi kitűzött 1000-1200 kalóriát mivel ezek az ételek igencsak kalória szegények és nem tudok többet enni belőlük.

Tudom, hogy nem ajánlott napi 1200 alá menni de ha nem igényli a szervezetem (és nem is vagyok rosszul) akkor is rosszat teszek a szervezetemnek? Elég tanácstalan vagyok

Köszönöm a válaszokat!

23/N

Keress kérdéseket hasonló témákban: diéta, fogyókúra, egészséges, táplálkozás, életmód, fogyás, kalóriaszámolás

jan. 9. 19:43  Privát üzenet  

A válaszok
Ha kevés szénhidrátot eszel, több zsíros ételt ehetsz, pl. zsírszegény joghurt helyett zsírosabb tejtermékek, tojás, húsok, olajos magok. A túl kevés kalória azért nem jó, mert kevés lesz az energiád, fázós leszel, a szervezeted elkezd takarékoskodni. Másrészről, én még nem tudtam úgy összeállítani a napi étrendemet, hogy minden fontos tápanyag (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek is) meglegyen és 1400 kcal alatt legyek (a cronometert használom). Van, amit még 1600-1800 kcal-nál is pótolnom kell (omega 3, D és K vitamin, néha magnézium is, a kálium és a B1 se mindig jön össze).

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jan. 10. 09:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem. Neten minden tilos körülbelül, így rengeteg helyen írták, hogy a zsíros tejtermékek nem jók a tejcukor miatt többek között. Lehet tényleg ezzel próbálom meg korrigálni. Amúgy szedek vitamint amibe ásványi anyagok és nyomelemek vannak. Persze tudom, hogy a természetes bevitel lenne a legjobb csak nem tudom hogyan kell mi és mennyi kell belőlük

# 2/8Időpont jan. 10. 14:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja és a fehérjebevitelem körülbelül 60g minden nap. Jó szénhidrát kB 30-40g. Elég ez így? 165/70

# 3/8Időpont jan. 10. 14:36 Privát üzenet

A natúr, savanyított tejtermékekben (pl. tejföl, túró, kemény sajt) és a vajban nincs vagy elenyésző a tejcukor. Tejet nem érdemes inni.

Fehérjéből mehetsz fentebb, akár 100 grammig. Mi az a "jó szénhidrát"? Mennyi az összes ch beviteled?

A neten sok hülyeséget írnak. Ha kevés ch-t és normális mennyiségű fehérjét eszel, még mindig lehet túl nagy a kalóriadeficited. Más makrotápanyag pedig ilyen esetben nem jöhet szóba, csak a zsír. Valamiből kell az energia, ha nem akarsz koplalni. Ráadásul vannak olyan "zsíros" élelmiszerek, amikben sok (zsírban oldódó) vitamin, és egyéb hasznos tápanyagok vannak. A túlzásba vitt zsírcsökkentés ezért elég gyakran okoz vitaminhiányt.

# 4/8Időpont jan. 11. 11:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A teljes kiőrlésű lisztes dolgokra gondoltam. Milyen ételeket tudnál javasolni zsírbevitelre?

# 5/8Időpont jan. 11. 23:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

35-40g a ch naponta de volt néha 50 is.

# 6/8Időpont jan. 11. 23:30 Privát üzenet
Az előző válaszaimban már írtam párat, tojás, húsok (zsírosabb fajták, bőrrel), sajt, tejföl, vaj. Az olajos magok közül a mandulát, diót, törökmogyorót, tökmagot javaslom. Jó az avokádó is. Az ételeidhez használhatsz kókuszzsírt, állati zsírokat. Joghurtból, tejfölből ne vegyél zsírszegényet. Szerintem így össze tudsz hozni 1200 kcal-t.

# 7/8Időpont jan. 12. 15:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szuper, köszi szépen! :)

# 8/8Időpont jan. 17. 23:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Dieta alatt milyen köret a jo? Meg milyen leves es főzelék, milyen főtt etel? Es milyen húskészítményeket lehet enni ilyenkor?
Hogyan fogyjak le 10kg. ot?
Hogyan tudnék az arcomra “hízni”?
Ez jelenthet bármi problémát? 17/L
Holnap desszertnek ehetek 2szelet sutit?
Vakbélműtét utáni diéta?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!