Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha diéta alatt kevés kalóriáva...

NikDree kérdése:

Ha diéta alatt kevés kalóriával is beéri a szervezetem rosszat teszek neki akaratlanul?

Figyelt kérdés

A kevés kalória alatt 7-800 kalóriát értek. Sok diétát kipróbáltad de egyik se vált be nekem. Ezért most úgy döntöttem én alakítom ki magamnak az étrendet. Szénhidrát csökkentett diétát ötvöztem az alacsony glikémiás indexű táplálkozással valamint nem fogyasztok cukrot sem(némi gyümölcscukrot azért eszek). Tejtermékekből is csak a zsírszegény natúr joghurtot.

Számolom a kalóriákat és mozgok is naponta. Rendszerint nem tudom elérni a napi kitűzött 1000-1200 kalóriát mivel ezek az ételek igencsak kalória szegények és nem tudok többet enni belőlük.

Tudom, hogy nem ajánlott napi 1200 alá menni de ha nem igényli a szervezetem (és nem is vagyok rosszul) akkor is rosszat teszek a szervezetemnek? Elég tanácstalan vagyok

Köszönöm a válaszokat!

23/N



2019. jan. 9. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kevés szénhidrátot eszel, több zsíros ételt ehetsz, pl. zsírszegény joghurt helyett zsírosabb tejtermékek, tojás, húsok, olajos magok. A túl kevés kalória azért nem jó, mert kevés lesz az energiád, fázós leszel, a szervezeted elkezd takarékoskodni. Másrészről, én még nem tudtam úgy összeállítani a napi étrendemet, hogy minden fontos tápanyag (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek is) meglegyen és 1400 kcal alatt legyek (a cronometert használom). Van, amit még 1600-1800 kcal-nál is pótolnom kell (omega 3, D és K vitamin, néha magnézium is, a kálium és a B1 se mindig jön össze).
2019. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Neten minden tilos körülbelül, így rengeteg helyen írták, hogy a zsíros tejtermékek nem jók a tejcukor miatt többek között. Lehet tényleg ezzel próbálom meg korrigálni. Amúgy szedek vitamint amibe ásványi anyagok és nyomelemek vannak. Persze tudom, hogy a természetes bevitel lenne a legjobb csak nem tudom hogyan kell mi és mennyi kell belőlük
2019. jan. 10. 14:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és a fehérjebevitelem körülbelül 60g minden nap. Jó szénhidrát kB 30-40g. Elég ez így? 165/70
2019. jan. 10. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:

A natúr, savanyított tejtermékekben (pl. tejföl, túró, kemény sajt) és a vajban nincs vagy elenyésző a tejcukor. Tejet nem érdemes inni.

Fehérjéből mehetsz fentebb, akár 100 grammig. Mi az a "jó szénhidrát"? Mennyi az összes ch beviteled?

A neten sok hülyeséget írnak. Ha kevés ch-t és normális mennyiségű fehérjét eszel, még mindig lehet túl nagy a kalóriadeficited. Más makrotápanyag pedig ilyen esetben nem jöhet szóba, csak a zsír. Valamiből kell az energia, ha nem akarsz koplalni. Ráadásul vannak olyan "zsíros" élelmiszerek, amikben sok (zsírban oldódó) vitamin, és egyéb hasznos tápanyagok vannak. A túlzásba vitt zsírcsökkentés ezért elég gyakran okoz vitaminhiányt.

2019. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A teljes kiőrlésű lisztes dolgokra gondoltam. Milyen ételeket tudnál javasolni zsírbevitelre?
2019. jan. 11. 23:28
 6/8 A kérdező kommentje:
35-40g a ch naponta de volt néha 50 is.
2019. jan. 11. 23:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszaimban már írtam párat, tojás, húsok (zsírosabb fajták, bőrrel), sajt, tejföl, vaj. Az olajos magok közül a mandulát, diót, törökmogyorót, tökmagot javaslom. Jó az avokádó is. Az ételeidhez használhatsz kókuszzsírt, állati zsírokat. Joghurtból, tejfölből ne vegyél zsírszegényet. Szerintem így össze tudsz hozni 1200 kcal-t.
2019. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi szépen! :)
2019. jan. 17. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!