Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső rágó fognál hova adják...

Felső rágó fognál hova adják az érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

A jobb felső 7-es fogamat fogják gyökérkezelni. Ilyenkor hova kapom a szurit?

Közvetlen a fog mellé az inybe? Vagy kicsit hátrébb? Ugye nem a szájpadlásomba?!

Felül tényleg jobban fáj mint alul? (ezt itt olvastam a gyakori)



2020. júl. 25. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Hátra az vagy az ínybe vagy az így utáni lágy részbe

Ez nem elég, hogy eléggé fájdalmas már maga a szúrás is hanem amikor benyomja az injekciót kábé mintha egy fél pohár savat fecskendezne be az arcodba,végig érzed ahogy az érzéstelenitő szétfolyik benned erős égő érzéssel

Ég és fáj is az arcod rendesen utána, miután kihúzta a tűt


Szóval készülj a kínok kinjára, lesz egy nagyon kellemetlen pár perced az felső fog injekciózásnál

2020. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Jaj, ugyan már, ne ijesztgesd! Akkor te hentesnél voltál, egyes, nem fogorvosnál! Semmilyen fél pohár sav és semmilyen égő érzés! Utána meg aztán végképp nem! Több helyre szúrnak, köztük a szájpadlásba is, de az darabonként maximum 5 másodperc. Azért 3x5 másodperc mérsékelt fájdalmat ki lehet bírni! Szóljál neki, hogy fújja be lidokain spay-vel, akkor még annyira se fáj.
2020. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# - Köszönöm a részletes leírást. Hát ez nagyon para :(de legalább igy nem ér váratlanul.

A gyökérkezelésről már nem is merek kérdezni...

2020. júl. 25. 16:58
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

A felső fogamat húzták egy elismert fogászaton,nem ijesztgetem csak készüljön arra, hogy nagyon fájni fog az injekció

A felső ínybe vagy lágyrészbe adott érzéstelenítő valóban olyan mintha savat injekcióznának az emberbe, érzed ahogy az érzéstlenítő szétfolyik benned és hülyére égeti marja az arcodat

Tapasztalatból beszélek bal felső fogamat húzták, azt hittem behugyozok az injekciótól, ehhez képest az alsó állkapocsba adott injekció semmmi

2020. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
3 a gyökérkezelés már egy vidámpark lesz az injekcióhoz képest
2020. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2# - több helyre?!!


Na most el lehet képzelni hogy itt ülök az ágyon a telefonomat szorongatva halál sápadtan.

Bár az megnyugtat hogy nem feltétlenül fáj borzalmasan.

2020. júl. 25. 17:01
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Meglehetősen sokszor átéltem ilyesmit, köztük 4 fogbeültetést is, teljesen kibírható.
2020. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7# - köszönöm
2020. júl. 25. 17:19
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, nemám még a végén az kerekedik ki belőle, hogy jobban jár, ha nem is kér inkább érzéstelenítőt, mert az még szinte fájdalmasabb is, mint maga az érzéstelenítő!

Kérdező, nyugi, nem biztos, hogy fájni fog. Maga a szúrás nem fáj, én pl. csak annyit éreztem, hogy áramlik az érzéstelenítő, ez picit csíp, de annyira minimális, hogy amire észbe kapsz, hogy csíp, már abba is marad. Nekem személy szerint alul volt kellemetlenebb, mintha valami ideget piszkált volna, ahogy beadta, de az is kb. 4-5 másodpercig és nem volt vészes.

Szóval ne hallgass azokra, akik ijesztegetnek és ne aggódj, minden rendben lesz.

2020. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*mint maga a gyökérkezelés
2020. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!