Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy a bölcsességfog...

Normális, hogy a bölcsességfog növekedése közben fáj? És mennyi idő alatt kellene kinőnie?

Figyelt kérdés

Nem úgy fáj, mint egy szuvas fog, hanem mint egy seb.

És már kb. 3 hónapja csak egy kis darabka látszik belőle.

Érdemes megnézetni a fogorvossal?

A másik három bölcsességfogam már kinőtt évekkel ezelőtt, de azok nem voltak ennyire problémásak.

30/N



2020. júl. 25. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira fájt mikor nőtt hogy kinyitni alig tudtam a számat. Nem egyszerre nőtt ki. Kicsit nőtt aután abbahagyta hónapokra aztán megint nőtt egy kicsit. Csak akkor fájt amikor nőtt. Belenyilalt időnkénteg lüktetett. Catflamon éltem
2020. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Évekig tud nőni. Olyan fájdalmaim voltak, hogy beszélni sem tudtam, amikor az egyik kijött, 2 orvos nem talált semmit, aztán röntgenen kiderült, hogy nem fér el, és tolja az egész fogsorom, ki kellett húzni. Nem árt megnézetni.
2020. júl. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézesd meg. Nekem 25 éves korom óta nőnek. 33 vagyok. Egy éve kb nyugi van, de előtte folyton szenvedtem a fájdalom miatt. Ki kellene venni őket mert nem férnek el, csak gyáva vagyok.

Egyébként ha nehezen jön ki, a doki úgy enyhíti a fájdalmat hogy kicsit vág az ínyen hogy könnyebben kibújjon a fog. Ez nem vészes (érzéstelenítésben).

De a röntgenen látni fogja hogy van-e helyük a fogaknak, van-e velük teendő egyáltalán.

2020. júl. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1. Vagyok nekem amúgy szépen elfértek nem volt semmi gond még az orvos is mondta utólag milyen szépen zárnak. Szóval az hogy fáj nem feltétlenül jelent rosszat. Tényleg nagyon fájt
2020. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem amikor nőtt a jobb felső, konkrétan az egész arccsontom fájt, még a homlokom is. Szerencsére nekem is részletekben jött, volt, hogy hónapokig észre sem vettem, máskor éjszakákon át nem aludtam, annyira fájt.

Ami bevált a fájdalomra:

-jeges borogatás: van, aki egyszerűen rápakol egy zacskó fagyasztott borsót és kész. Én vettem lefagyasztható jégzselét, vagy amikor az éppen az arcomon volt, akkor konyharuhákat vizeztem be és tettem a fagyasztóba, hogy legyen váltás majd. Úgy aludtam, hogy azokat a párnámra tettem és rá az arcom.

-pálinkás öblögetés (bár ez nálam a fujj kategória volt), vagy ha nem bírod, mint én, akkor egy vattakorongra öltsd rá, és azt tedd a fogad mellé kicsit, nekem zsibbasztotta

-szájvizes öblögetés (Corsodyl)

-Cataflam, Advil Ultra Forte, Flector por

2020. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!