Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Beütöttem a fogam, van rajta...

Beütöttem a fogam, van rajta egy egy csík (repedés). Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Dél körül megcsúsztam, megütöttem a fogam és bal oldali felső nagymetszőfogamon van egy repedés. (fent a két első nagy fog közül a bal oldali) A kérdésem az lenne, hogy mit lehet ilyenkor csinálni? Fogorvosi ügyelet már nincs, fogászatra csak 2 hét múlva kapok időpontot, és nem szeretném ha akár evés közbe le is törne.

2020. júl. 26. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Vegyél kálciumot (A sima Calcitriot ajánlom nem a felturbózottat) és mindennap igyál meg mellé 3dl tejet

A fog így össze fog forrni ha minden igaz

2020. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Összeforrni nem fog sajnos, de ettől szedheted amit az első írt, hogy erősítse. Puha dolgokat egyél csak, a fogdoki valószínű tömőanyaggal oldja majd meg.
2020. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Letörés nem történt, a fogíny sem sérült. Csak repedés volt. Ezzel lehet kezdeni valamit?
2020. júl. 26. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Mondom még 1X:Calcitrio megvétele + napi 3dl tej és összeforr magától

A zománc viszont megsérült amit nem lehet kijavitani már

2020. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog összeforrni magátol. Sajna. Ha úgy tört, valszeg újraépiti a fogat. Ha nem tört szét teljesen lehet siman tömi azt a reszt.

Addig meg kíméld

2020. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!