Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő leszedés vélemények?

Fogkő leszedés vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elkezdtem a fogászati kezeléseimet. Korábban nagy ritkán látott fogorvos mert nem volt panaszom. Most kiműtötték 2 bölcsesség fogam. Meg hátra van egy töméscsere és elvileg ennyi a doktornő szerint.

Viszont a sok év alatt elég fogkövesek lettek a fogaim, és a doki is mondta hogy elég sok van a fogaimon.

Természetesen le is szedetem, viszont azt ha jól tudom nem érzéstelenítés mellett csinálják. Kinek milyen érzés volt? Sajnos van pár alapból érzékenyebb fogam és hát el nem tudom képzelni hogy arról hogy szedik le fájdalom mentesen a fogkovet. Elvileg fognyaki érzékenység miatt érzékeny, és van 2 fogam ami egymást fedi félig és azon van sajnos sok. De azok is nagyon érzékenyek és első alsó fogak is ráadásul 😔



2020. júl. 28. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, a hangja idegesítőbb, mint maga a procedúra. Egyáltalán nem fáj, de ilyen csikorgós, ropogós hangja, érzete van, konkrétan mikor apró köveket törnek össze.
2020. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kellemetlen, nem fog fájni.
2020. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fognyaki érzékenység esetén eléggé fáj a fogkő leszedés, de nekem adott injekciót előtte a fogorvos.
2020. júl. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Ne akarlak elriasztani,de nekem azért szokott fájni. Nem kibírhatatlan, de azért nem is csak egy kellemetlen érzés, legalábbis nekem.
2020. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Hát kellemes érzésre nem számítok. Amikor legutóbb szedték le a fogkovet, sajnos nem most volt és nem is nagyon emlekszem, de arra igen hogy olyan hideg érzet volt és nyilalgatott. Sokszor fel is jajgattam.. Azt hittem csak nekem ennyire szörnyű. A bölcsesség fog műtétem ehhez az emlékhez képest álom volt.
2020. júl. 29. 13:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3as. Neked hova adott injekciót? Én is kérnék ha úgy adódik de hogy erzesteleniti be az egész allkapcsot? Vagy külön csinálta az alsó felsőt más időpontban?
2020. júl. 29. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Előszőr bekente valamilyen zsibbasztó géllel, utána az injekciót már nem is éreztem, azt hiszem ínybe adta több helyre, de csak pici adagokat.
2020. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rossz volt, fájt is és 2x brutálisan elkezdtem öklendezni
2020. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na,és jövök én,aki nagyon retteg a fogorvostól és le kellett szedni a fogkövet. Megkértem az orvost,hogy lassan csinálja,mert nagyon félek,közben nagyon sokat beszélt hozzám,hogy terelje a figyelmem. Mondta,hogy icipicit kellemetlen lesz,de semmit sem fogok belőle érezni. Nagyon néha éreztem,hogy hozzáér a fogamhoz,de teljesen tűrhető volt! A végén van ilyen gyógynövényes vattás borogatás,ami ugye a vérző ínyre kell (nem megijedni a vértől!) na az kellemetlenebb picit,mert rossz az íze,továbbá iszonyat csíp,az kellemetlen,viszont teljesen bírható! Ha én is kibírtam úgy,hogy dentafóbiám van,akkor Te is kifogod! Egyáltalán nem fáj! Hajrá! :)
2020. júl. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!