Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzhetném le a félelme...

Hogyan győzhetném le a félelmemet,és mehetnék el szájsebészetre?

Figyelt kérdés
Van egy foggyökér ami már negyedjére van begyulladva.A fogorvos mindig elmondja,hogy ha lemegy a gyulladás,menjek el szájsebészetre mert ki kell műteni onnan.Én viszont nem mentem vissza egyszer sem.Azonkívül,hogy nem tudok rendesen enni,újra és újra begyullad a foggyökér.Ilyenkor mindig antibiotikumot szedek,elmúlik a fogfájás,lemegy a gyulladás és nem megyek vissza a szájsebészetre.Pedig tudom,hogy nagyobb baj is lehet,ha nem veszik ki,halálfélelmem is van.Attól félek,hogy egyszer vérmérgezést kapok,hiszen a gyulladt foggyökér már legalább 10 éve ott van a számban.De egyszerűen nem tudok elmenni a szájsebészetre,nagyon félek.Hogyan vehetném rá magam,hogy elmenjek?

2020. aug. 4. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy fajdalmakat atelsz hosszu tavon, es felsz a szajsebesztol.

Kockaztatod az egeszseged, eleted, mikor a szajsebesz nem veszelyes, hanem ellenkezoleg, megoldja a problemat.

Muszaj menned. Ha nyugato gyogyszer kell, erzestelenites miatt be lehet venni. Idopont, valaki elkiser.

Vigyazz. Mert ha a koromavirus masodik hullama jon, nem ugyanez lesz orvoshoz menni.

En voltam szajsebesznel, fogorvosnal gyokerkezelesen ketszer is. Azert nem feltem, mert alig vartam, hogy csinaljon valamit a fajdalmammal.

Felsz, rendben, de felve menj el!

2020. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 elmúlik a fájdalom és akkor már nem megyek vissza.Amikor begyullad elmegyek fogorvoshoz,csak a gyulladás miatt nem nyúlnak hozzá.Gyógyszert írnak fel,azt mondják ha lement a gyulladás menjek el a szájsebészetre,kiveszik.Én viszont nem megyek,félek.Aztán újra elkezd fájni,begyullad és kezdődik minden elölről.
2020. aug. 4. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor menj amikor nem gyulladt és nem lesz gond!
2020. aug. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Gáz amit írok de én ezelőtt kB 10 évvel jártam utoljára fogászaton. Sajnos nem jó emlékeim maradtak és féltem sőt rettegtem elmenni. A fogammal panasz nem volt soha. Viszont fél éve elkezdett nagyon fájni a 2 felső bölcsesség fogam. Csontig szuvasodott, gyulladtak voltak, de komolyan csillagokat láttam a fájdalomtól és kihatott a fájdalom a többi fogamra is.

Hát Fél év kellett mire raszedtem magam hogy orvoshoz menjek, 20 kilót leadtam mert nem tudtam enni. Műteni kellett mindkét fogam mert íny alá törtek. Ájulás kornyekezett vissza akartam fordulni de túlestem rajta halistennek.

Őszintén megmondom hatalmas pozitív csalódás volt nekem mindkét fogászati műtét. Magamat hibaztatom hogy nem mentem korábban és inkább szenvedtem nem ettem. Nagy erő kell az elinduláshoz és utána enyhül a félelem. Azóta folyamatosan megyek. Most kiszedték a 2 bölcsességfogat, nemsoká megyek fogkő leszedésre és még a végén lesz egy tömés cserém. Utána rendben lesznek a fogaim és hihetetlen öröm hogy nem érzek fájdalmat nem tömöm magamba a gyógyszert és bátran eszek bármit. Te is szedd össze magad és hidd el jobb lesz sokkal. A műtétet is tudom részletezni ha szeretnéd de egy csepp fájdalmam nem volt közben. És igen, akkor jó elmenni ha nem gyulladt. Persze akkor nem fáj a fog, de akkor a fogászati kezelés is teljesen fájdalom mentes. Igaz én gyulladt fog mellett se éreztem semmi fájdalmat.

2020. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a bölcsesség fogamat húzták ki. Azzal vettem rá magamaz ,hogy most sokkal jobb lesz mint akkot amikot teljesen kifejlődött volna. Apukám kísért el és bíztattot. Te is kérj meg valakit. Jobb minnél hamarabb túlesni mint késöbb szenvedni
2020. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!