Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsesség fogam fáj?

A bölcsesség fogam fáj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bal oldalt felső sorban utolsó fog még kicsi de úgy érzem feszít és minden este és Reggel fel kellek mert fáj! Voltam a fogorvosnál mert az egyik fogamat nemrég be tömte és érzékeny volt harapásra. de enni nem tudok vele egyáltalán.. azt mondta azért

Érzékeny mert van egy lyukas fogam felül... nem tudom mit kezdet a lyukas foggal azt mondta menjek vele vissza kedden(csinált vele valamit de nem mondta mit) tömés nics benne.úgy érzem be is van gyuladva bal oldalt alul az inyem ahol az a régi fogamat be tömte. De inkább a felső fogam feszít és fáj .ilyenkor mit érdemes kezdeni a fájdalommal ? Vettem be algoflexet de olyan sokat nem akarok be venni tegnap előtt is be vettem 3x egy nap és már éjfélkor ismét fájt és már többet nem szeretnék nagyon be venni...most hétvége van szóval legközelebb hétfőn tudok menni a dokihoz


Bocsi kicsit ősze szedetlenul írok most is fáj...


2020. aug. 8. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Magán doki vagy körzeti? Jobban járnál ha elmennel egy másik dokihoz aki el is mondja mit csinál és kezeli ha gyulladt.

A bölcsesség fog sok mindenre kihat többi fog fájdalmat is okozhatja. Addig jó míg nem fáj kegyetlenül addig tetesd rendbe egy jó orvossal. Röntgent csináltak? Az sem ártana ilyen esetben hogy lássák belül nincs e gond.

2020. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Körzeti fogorvos!(a gyulladásra csak annyit mondott hogy nem csoda) gondolom ez azt jelenti hogy be van gyuladva.legalabb fel írhatott Volna valamit. Hamarosan váltok fogorvost ez fél válrol vesz a dolgát.

Az lenne a kérdésem hogy ez bölcsesség fog szerintetek?

2020. aug. 8. 10:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és felülről az utolsó fogam ami fáj és feszít az biztos hogy nem fér el! mert pont előtte van egy fog!! Akkor ez most gondolom baj ?!
2020. aug. 8. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen a bölcsességfog amit érzel, és az amíg bent van valószínű jobb nem is lesz csak rosszabb. Tolja a többi fogad azok azért fájnak viszont ha romlik is a bölcsesség fog akkor a szuvas fog fájdalma is atterjed a többire. Én is így jártam. Műtéttel szedik ki ha íny alatt van de nem kell félni nem fájdalmas.
2020. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Ezer hála nektek!
2020. aug. 8. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!