Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet fogorvost perelni...

Hogyan lehet fogorvost perelni, hogy fizesse az általa okozott kárt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátnőmnek gyökérkezelve lett egy foga még januárban, amit a rendkívüli helyzet miatt nem tudtak betömni, egészen júniusig. Akkor kapott egy tömést amiért fizetni kellett, azonban egyik harapás után lényegében a fogrész széttört. Ezt jelezte az orvosnak (Hatvan - körzeti, de mivel Ő nem oda tartozik, ezért fizetős neki), aki kiszedte a tömést, majd újratömte a lyukat, természetesen ezért is fizettünk. Már aznap jelezte a barátnőm estefelé, hogy fura, mert mintha mozogna a tömés. Aztán a tegnap előtti nap ki is esett végül a tömés. Ekkor már elegem lett ebből a fogorvosból, így elküldtem az én fogorvosomhoz (Budapest - magán). Megnézte, és mondta, hogy a fog a gyökérig szuvas, nem is érti, hogy hogyan nem vette észre a másik orvos, illetve miért tömött egyáltalán rá pluszba. Aztán az is kiderült, hogy az a másik orvos nem tömte be a gyökeret sem, így azt a magánorvosom megcsinálta most. Azonban az a baj, hogy a szuvasodás és a már ott elvégzett trehány munka miatt az is kétséges, hogy meglehet e menteni azt a fogat. Ha nem lehet, akkor a korona beültetése, gyökértömés és egyébb dolgokkal összesen 170.000 forint lesz. Azért vagyok dühös, mert ha a másik orvos figyelt volna, és nem lett volna trehány, akkor most nem kéne ennyit fizetni. Így a kérdésem a felé, aki tudja a lépéseket, vagy tapasztalata van ebben, az segítsen légyszíves, hogy hogyan lehetne elérni azt, hogy az előző fogorvos valahogy a hanyag munkáért feleljen. Nem szándékozom ezt neki "elengedni", legalább egy részét térítse, ha már ő jutatott ide minket.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :)


U.I.: Helyesírási hibákat kérlek nézzétek el.



2020. aug. 13. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Megértelek, de az általad leírtakat mivel tudod bizonyítani? (Nem nekem, hanem ha perelni akarsz.) Gondold át és kérdezz meg egy ügyvédet.
2020. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fogorvosom mondta, hogy az aki csinálta neki, az vagy figyelmetlen volt, vagy hozzá nem értő, mert ilyen szuvasodás vagy nem alakulhatott volna ki, vagy ha már kialakult, akkor nem érti, hogy miért tömte be a szuvas fogat. Az olyan, mintha egy építés homokra akar várat építeni. Plusz röntgen is készült róla, ami mutatja, mennyire szuvas lett a fog.
2020. aug. 13. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.... nézd meg ezt:


Talán az 5. pont?!


[link]

2020. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj ebbol a szempontbol ez az ország elegge trágya.Karteritesii szakertot kell keresni meg egy muhiba perelot de kkitudja..nekem durvább doolg trtent
2022. aug. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Képzeld engem 17 bol vittek az árpád korházba surgosegivel ,mert begyulladt a bolcsesseg fogam ,ott elaltattak.Felkeltem 3 cmes szikevel szetszurták az allkapcsomat!! 3 eve volt. Kb.a fogat bennehagyták. Retarddállt kku**va..meg azta fáj llatszik h szetvan szurkálva ...megakarom perelni
2022. aug. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!