Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak/hogyan győzem...

Mit csináljak/hogyan győzem le a fogorvos iránti félelmeket?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a fogorvostól de el kéne menni csak ugye én nagyon félek attól is hogy a számba turkálnak meg ilyesmi légyszi adjatok tanácsokat?

2020. aug. 17. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt szoktak mondani hogy a felelmet csak ugy lehet legyozni ha szembenezel vele.Igazabol szerintem ennel az esetnel is igaz.Fogorvoshoz muszaj elmenni tehat nincs kecmec.A dolog lenyege az hogy olyan fogorvost talalj aki szakmailag es emberileg is kifogastalan es akkor rajossz hogy nem is olyan rossz dolog ez :) Pozitiv tapasztalatokat kell gyujteni hogy a negativ erzeseid megszunjenek.Persze nyilvan nem a fogorvoshoz jarkalas lesz a hobbid de legalabb nem fogsz tole felni :)
2020. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beülsz a székébe, akkor markold meg a tökeit és mond neki azt,

hogy ha nekem fog fájni, akkor magának is fog fájni, kedves doktor úr.

:)

2020. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Elsőként nézz körül, melyik doki szimpatikus. Oké, először csak weboldalakat és fényképeket látsz de talán ezek alapján is kialakult benned hogy melyik szimpatikus. Vagy ismerősök ajánlása alapján.


Aztán kérj konzultációt. Ott nem kell rögtön kezeltetni magad. Beszélgess a dokival, beszélj a félelmedről és a reakciójából látni fogod hogy mennyire empatikus. Ha nem érzed nála biztonságban magad akkor menj tovább.

Én amellett a doki mellett döntöttem aki még le is rajzolta nekem a gyökérkezelés folyamatát. :) türelmesen elmagyarázott mindent.

2020. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ez egy szükséges rossz, mint bármelyik orvosi vizsgálat. Az sem kellemesebb, ha a fenekedben turkálnak, de még mindig jobb, mintha egy felfedezetlen rák következményeként stoma zsákot kapnál, vagy még rosszabb. A fogászat sem különb, itt is van az az elhanyagolt állapot, ahol nincs visszaút, pénz és krokodilkönnyek ide vagy oda. A fogorvosi rémtörténetek döntő többségéből egyébként gyököt kell vonni. Sokszor előfordul, hogy mikor fáj, az azért van, mert a fogbél már annyira begyulladt, hogy képtelenség teljesen elzsibbasztani. Fogbélgyulladásra antibiotikumot írni felér egy műhibával, mert nincs rá szükség. Viszont a fogbélgyulladás sem egyik napról a másikra alakul ki, az esetek legnagyobb részében (kevés kivétel akad) tehet róla az illető, hogy így járt és a saját hagyagságát próbálja rákenni a fogorvosra. Ugyanez az “jó fogamat húzta ki” c. történet. Csak akinek a szájából ez elhangzik, annak jellemzően egy jó foga sincs. Itt annyi szokott történni, hogy van egymás mellett több, ramaty állapotban lévő fog, a fájdalom kisugárzása miatt pedig nem dönthető el, hogy most épp melyik fáj. Ugyanúgy egy rossz, húzni való fogat vesz ki az orvos, csak abban a pillanatban nem az fájt. Teszem hozzá, jó fogat nem nagyon lehet kihúzni, mert 1. ha a gyulladás már a fogat körülvevő szövetet érinti, akkor az a fog már eleve kilazult és könnyebb húzni sokkal, mint egy ép társát, 2. ha a fogat körülvevő tartószövetek nem is érintettek, ott tátong rajta egy óriási lyuk. Nem igazán lehet eltéveszteni.

Nagyon sokan számolnak be arról, hogy megalázták. Itt is érdemes azért megnézni, hogy ki mondja, gyakori ugyanis az, hogy a fogorvos szájápolási tanácsokkal látja el az illetőt az ő érdekében, csak a páciens ezt zokon veszi, mert úgy értelmezi, azzal vádolják, hogy nem tud tisztálkodni. Ebből is gyakoriak a sértődések. Ugyanez, ha az illető nem kooperál. Ez viszont borzasztó balesetveszélyes tud lenni, mind a páciens, mind az orvos számára, pl egy szurinál, fúrónál hirtelen elràntott fej, vagy mikor ráfognak az orvos kezére, miközben csinál valamit. Persze, hogy megy utána a kiosztás, senki nem szeretné átfúrt orcával végezni, de az is épp elegedő, ha egy fejrándítás miatt az orvos megszúrja saját magát. Mehet az orvos is, meg a beteg is AIDS tesztre. Nem vicc, de sokaknak ezzel is bajuk van, hogy milyen csúnyán szóltak rá. A fogorvoslás mikrosebészeti beavatkozás, valójában itt különösen jó lenne, ha altatva lenne a páciens, de sajnos ennek felismerése még várat magára. Addig sajnos marad a szürkeállomány, de nyilván itt is vannak kontár szakemberek, jót kell választani. És nem a csillivilli rendelőtől lesz egy orvos jó.


Ezeket azért írtam le, hogy lásd, ha izgulsz, kicsit tartasz a dologtól az rendben van, de félni olyan miatt, amit mesélt a szomszéd, a haver, vagy a nagymama teljesen alaptalan, mert ott csak egy szemszöget hallgattál meg, ami aztán vagy úgy történt vagy nem. 30-40 éve történt eseményekkel kalkulálni meg nem szabad, 40 éve örült az ember, ha húzáshoz kapott szurit, most sok helyen még szuri előtti spray/zselé is van, hogy az se legyen kellemetlen. Sokat fejlődött a fogorvostudomány, valójában a fájdalmas beavatkozások száma lecsökkent gyakorlatilag egy szituációra és még ott is nagy a szórás, mivel a fogbélgyulladásnak is több stádiuma van, ha peche van az embernek, épp abban kapják el, mikor nem elzsibbasztható, de az esetek nagy részében egyébként meg lehet oldani. Nincs mitől tartani.

2020. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves négyes válaszoló, hát magamra ismertem. Mindig nagyon szívemre veszem ha az orvos erélyesebben rám szól.

Sajnos az a tipikus fejkapkodós fajta vagyok. :(

Köszönöm hogy leírtad. Még sosem gondoltam bele milyen lehet ez az orvos szemszögéből.

2020. aug. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!