Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még sok hét múlva kaptam...

Még sok hét múlva kaptam időpontot fogtömésre, de szeretnék túlesni rajta és néha érezgetem, hogy érzékeny is, elmehetek vele holnap soron kívüli ellátásra?

Figyelt kérdés
Most voltam nemrég fogkövet leszedetni, akkor kaptam időpontot bőven szeptemberre. Viszont ők elmennek most szabadságra jövő héttől, és a helyetteshez nem szeretnék menni, ha bedurranna. Gáz lenne arra hivatkozva, hogy fáj, bemenni holnap a rendelésre?
2020. aug. 17. 23:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy húzatni voltam már fogat és azt rögtön megcsinálta, időpont nélkül.
2020. aug. 17. 23:20
 2/6 anonim ***** válasza:

hát...nálunk az a "szokás", hogy megkérdezik, mennyire fáj

ha "csak" fáj, simán adnak 3-4-5 héttel későbbre időpontot

ha éjszaka is fáj, akkor beengednek soron kívül

2020. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem óriási lyuk volt a fogamon miután kiesett a tömés a járvány előtt. Az egész első hullámot kibirta, pedig fájdogált de nem durrant be. Júliusban lett végül kezelve.

Persze ez nem azt jelenti hogy neked is van időd, de szerintem a doki látta volna ha sürgősebb.


Amúgy azóta van másik kezelendő fogam. És bár enni sem tudok rajta, magán rendelőben se kapok azonnal időpontot. Sok a páciens.


Ha nagyon izgulsz emiatt kamuzd be hogy nagyon fáj. :)

2020. aug. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gáz lenne, mert a fogorvos azonnal tudni fogja, hogy hazudsz. Ha fáj, akkor az már gyökérkezelendő, húzandó, de bizonyosan nem tömendő. Nálunk soron kívüli ellátás során nincs tömés, hiszen más is ki tudja várni. Akik mégis bepróbálkoznak, azok pórul járnak, ugyan ki van tisztítva a foguk, de nem kapnak bele, csak egy ideiglenes tömést, ami tart ameddig tart. Így végül mindenképpen vissza kell menni az illetőnek a saját időpontjára. Nincs jogod hazugságokkal feltartani másokat, mivel ebben az esetben te miattad kint lesz várakoztatva az, aki türelmesen kivárta az időpontját és lehet okkal kérte ide, mert menne vissza dolgozni, vagy egy másik orvoshoz. Illetve magát az orvost sincs jogod túlórára kényszeríteni. Ha nincs kedved kivárni a néhány hetet, menj el máshoz, aki előbb fogad.
2020. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne tömhető a fájó fog? :D Atyaég... Biztos rájönne, hogy hazudok, abból, hogy be akarom tömetni a fogam. :D

Amikor húzatni mentem érdekes mód 1. nem tartottam fel vele senkit, 2. a doktornő sem túlórázott miattam nyilván, mert nyitásra mentem oda direkt és nem mellesleg egyedül voltam a váróban... Mivel mindenkinek időpontra kell mennie, nem ücsörögni feleslegesen a járvány miatt, így senki nem vár se türelmesen, se türelmetlenül, én két beteg közé szerettem volna beférni. És néha tényleg érzékeny, amivel nem nagy felüdülés heteket várni, de remélem örülsz: nem tudnak fogadni, mert óránként egy beteget láthatnak csak el. Na, feldobtam a napod?

2020. aug. 18. 14:35
 6/6 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy hívtam magánorvost is, de oda még későbbre van időpont, mint a körzetihez. Szóval nem jókedvemből szerettem volna oda bekerülni...
2020. aug. 18. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!