Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány évesen kaptatok fogszabál...

Hány évesen kaptatok fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Hány évesen kaptatok kivehetőt? Meddig kellett hordani?

Én már egy éve hordom a kivehetőt, de addig nem kapok rögzített készüléket amíg van tejfogam (3). Abból egy mozog, elmehetek vele fogorvoshoz hogy húzza ki őket?


Hány évesen kaptatok rögzítettet? Enni hogy tudtatok? Nehéz volt megszokni? Meddig kellett hordani?

Logopédushoz kellett járnotok?

A levétele után visszaállt?

A rögzített után kellett megint éjszakai fogszabályzó? És az mennyi ideig?



2020. aug. 29. 08:50
 1/5 Metionin ***** válasza:
Kivehetőt 12 évesen, ezt másfél év után cserélték állandóra, nekem már addigra nem volt tejfogam. Nekem rossz volt mert semmit nem mondtak és olyan viaszt sem kaptam, évekkel a levétele után tudtam meg hogy létezik...szúrta a drót a számat, aftáim lettek, szóval szívtam vele rendesen. Újabb 2 év után közölték, hogy hát ez nem használ, levesszük, a rossz helyre nőtt fogat majd műttessem ki szájsebésszel, pá. Szóval 3 és fél évet szenvedtem a semmiért mert a végén műtötték. Éjszakait hordtam még egy évig amúgy de az alsó bölcsességfogam mégis elmozdította a sort, szerencsére alig észrevehető. De nem mindenki jár ilyen szarul, nekem nagyon erősek a csontjaim és emiatt nem mozdult az ominózus szemfog semerre. Több osztálytársamnak 2-3 év állandó után szép fogsora lett.
2020. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kivehetőt 13 évesen kb fél év után lett rögzített ami még mindig fent van mind a két soron .

Eleinte enni nehezebben tudtam , de max 1 hét volt meg szokni . Még kb 1 évig lesz fent .

17L

2020. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
52%

Nekem most van fogszabim és elég sok a tejfogam

Június 23-án tették fel a felsőt és az alsó majd februárban kerül fel. Kivehetőm csak akkor lesz ha a rögzítettet leveszik. 2 évig fogom még hordani elvileg


Enni kicsit nehéz volt, vagyis rágni és harapni:D nem volt annyira nehéz megszokni de azért ki lehet bírni

Dehogy kellett logopédushoz járni!!... Ez hülyeség a többire meg majd 2 év múlva kapok választ elvileg :D

2020. szept. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz 16évesen,elöbb nem is nagyon éri meg, mert még mozognak és nem annyira csontosodik be akkor még
2020. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ma ragasztották fel nekem a felsőt ,állandót. Kicsit fáj :/

13/L

2021. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!