Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire rossz fog okozhat...

Mennyire rossz fog okozhat szájrákot? Mik a tünetei? A rossz fog mit okozhat még a szívproblémákon kívül?

Figyelt kérdés
ABVD kemó után vagyok és tönkre tette a fogaim. Fel éve vérzik az ínyem minden fogmosásnál és láttam hogy egyre nagyobb a lyuk a fogaimon. Belenyilal sokszor a hideg vagy meleg hatására de más tünet nincs. Az alsó fog soromon látszik valami kis tasak, onnan alig tudom kipiszkálni, lemosni a szenyeződést. Lehetséges hogy ez fogkő? COVID ideén hogy oldjam meg a fogászati ellátásom?

2020. szept. 4. 04:26
 1/9 A kérdező kommentje:

Másik kérdés mert nem fért ki!

Az ajkam alsó részén van egy nagyon-nagyon pici kis dudor ami nem fáj nem okoz semmi tünetet. Már egy hónapja észre vettem. Ez mi lehet?

Am nem dohányzok és nem iszok alkoholt sem!

2020. szept. 4. 04:29
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Az orvosaidat kérdezd, ne a gyk-t!!!
2020. szept. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Attól még írhatnátok valami megnyugtatót....
2020. szept. 4. 07:26
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

A vérző íny miatt szedj C-vitamint, és egyél sok paprikát, egyéb nyers zöldségeket.

Ne egyél semmit, amiben cukor van, hogy ne romoljanak olyan gyorsan. Öblögess zsályateával.

Én magán fogorvoshoz járok, voltam ezen a héten és két hét múlva megyek újra. Nézesd meg mielőbb a fogaidat, ha nem akarod elveszíteni őket.

2020. szept. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2020. szept. 4. 08:30
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Van fogászati ellátás! Én 2 napja voltam. Ne halogasd, mert egy idő után menthetetlenné válhatnak.
2020. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Eszedbe jutott esetleg fogorvoshoz menni ?


jaj, de hülye ötlet, mi ?

2020. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Covid alatt engem is alig akartak fogadni SZTK-ban, pedig fájt a fogam, majd olyan tömést kaptam, ami nem volt jó, magánban kiderült, hogy eresztett a tömés... Nem tudom, mennyire vagy pénzes, de szerintem magánfogászatra kellene menned. Ha nem is csináltatsz semmit a fogaiddal, legalább egy konzultációt megérne a dolog. Az ajkadon az ott lehet afta. Glycosepttel szoktam ecsetelni, ha nekem van. Lehet az alkoholmentes Corsodyl is jó, én most nemrég azt használtam, mert foghúzás miatt volt itthon, és a Glycoseptem meg elfogyott.
2020. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha a héten nem, de jövőhéten el fogok menni SZTK-ba hátha nem zavarnának el. Ha nem, akkor muszály leszek magánba menni. Köszönöm!

Az ajkamon meg szerintem nem afta van, mert nem fáj, nem zavar, és nem fehér színű, inkább ilyen lilás valami, amit ha megérintek a nyelvemmel, akkor nagyon picit puklis. De tényleg nagyon picit.

2020. szept. 10. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!