Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 3 perc? 5 perc? Fogmosás...

3 perc? 5 perc? Fogmosás dilemma. Mi a megoldás? Amikor 3 percig mosom a fogakat, nem érzem, hogy tiszták lennének, de ha 5 percig, akkor érzékennyé válnak!

Figyelt kérdés

Régebben 5 percig mostam, de kb 1 éve azt vettem észre, hogy azt már nem kedveli a fogsorom, mert olyankor érzékenyek lesznek a fogak.


3 perc alatt viszont nem tisztul meg.



2020. szept. 5. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Probald ki a 4 et...
2020. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 percig oké, 3 percnél, ha több, akkor már fáj.
2020. szept. 5. 08:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne nyomd rá a fogkefét nagyon, inkább hosszirányban mozgasd sűrűbben! Az is megoldás lehet, hogy puha sörtéjű fogkefét használsz.
2020. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 perc bőven elég. NEm baj ha nem tökéletesen tiszta.
2020. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos fogkefe nekem sokat segítet, sokkal tisztábbnak érzem a fogaimat, mint amikor sima fogkefét használtam. +a szájvíz is sokat dob a tisztaság érzeten.
2020. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3. Hosszirányban szoktam leginkább, enyhén oválisan. Úgy jó? Mármint azokon a felszíneken, ahol ez lehetséges.


3 db fogkefém van: 1 puha, 1 közepes és 1 erős sörtéjű. Váltogatva használom.

Különböző a sörteméret is.


#4. Jó, akkor belenyugszom a 3 percesbe. Az utóbbi hónapokban már mindig mérem az időt, hogy ne lépjem túl.


#5. Gondoltam már elektromos fogkefére - de szerintem kicsit gépfóbiám van... Szóval egyelőre maradok a hagyományosnál.


Köszönöm nektek, ha eszetekbe jut még valami, írjatok!

2020. szept. 6. 17:32
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta a puha sörtéjűt használom, reggel 3 percig, este inkább már csak 2 perc, mert alig merem már megmosni. Hova vezet ez...

Amúgy talán egy kicsit jobb most, talán kevésbé fáj/érzékeny.

2020. szept. 26. 03:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!