Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kell húzni a bölcsességfoga...

Ki kell húzni a bölcsességfogakat fogszabályzás esetén?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az esetek nagy részében ez a procedúra. Az én helyzetem a következő: mind a 4 bölcsességfogam kinőtt. Ebből 3 tökéletes helyzetben áll, egyedül a bal felső enyhén kiáll balra, de azzal sincs probléma, mert nem nyomja az előttelévőt. Fogszabályzó nekem ahhoz kéne, hogy az első 2 fogam közötti rést eltüntesse, egyébként teljesen szabályos a fogsorom. Mióta kinőttek a bölcsességfogaim, semmit sem változott a fogsoromon (nem torlódtak a fogaim), ezért felmerült bennem a kérdés, hogy vajon így is szükséges-e eltávolíttatni a felsőket (alul nem lesz fogszabim). Az az igazság, hogy teljesen egészséges fogakat NEM szeretnék kihúzatni, főleg hogy semmi negatív hatásuk nincs a többi fogra. Szerintetek?

2020. szept. 5. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
fogszabályozás okán nem szoktak fogat húzni. pláne nem egészségeset.
2020. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

1-es, ez speciel nem igaz. Vannak helyzetek, mikor muszáj kihúzni, mert hiába egészséges, rossz helyre nőtt, nem lehet beilleszteni a megfelelőre és amiatt torlódik az egész fogsor. Azért tudom, mert én is így jártam meg az unokatestvérem is. Nem is bölcsességfogról volt szó ráadásul.


Kérdező, a fogszabályzó szakorvos fog végezni egy felmérést. Ha csak az első fogaiddal van gond, lehet, éjszakai is elég, de ezt ő fogja majd tudni. Abban viszont ne légy annyira biztos, hogy nem fogsz kapni alsót, mert az ahhoz kell, hogy a mozduló felső fogsorhoz igazítsák az alsót. Az én alsó fogsorom is tökéletes volt, mégis kellett szabi arra is.

2020. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. szept. 5. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Fogszabalyzasnal nagyon gyakran huznak fogat, ha torlodnak a fogak es helyet kell csinalni. De utana nemcsak nem latszik a foghij, hanem nincs jelentosege. Van, akinek a nyolcas fogak ki se nonek.

Elvileg a bolcsessegfogak a legromlandobbak. De nekem pont azokat hagytak meg es az agyontomott fogakat huztak.

Lenyeg, hogy ha foghuzas nelkul szabalyoztak volna, akkor az arcom is, a szam formaja megvaltozott volna, mert a fogsorom keskeny ivet szelesre huztak volna. Illetve az elso orvos bele is kezdett, de ketsegbeesve mashoz mentem. Halistennek visszakaptam a sajat arcomat.

2020. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elnezest, magamrol irtam. Ha nem torlodnak, nem valoszinu. A lenyeg, hogy a harapas is jo legyen.
2020. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1


A bölcsességfogra jellemző, hogy ferdén nő, vagy csak egyszerűen nincs neki elég hely, így nyomja a többit.

Rágásnál nem létszükséges, mosolygásnál nem látszik, szóval ha amúgy egészséges, de baj van vele, általában kihúzzák.

2020. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!