Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kattog az állkapcsom hónapok...

Kattog az állkapcsom hónapok óta, ill. időnként ki sem tudom nyitni rendesen a számat. Ez mitől lehet és hová kell fordulni? Valaki azt írta itt, hogy a natológiára. Oda kell háziorvosi beutaló?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

nem tudom mi az a natológia. én talán a szájsebészetre, vagy a fogorvoshoz mennék.


egyébként nekem is van ilyen problémám évek óta. a kattogás lassan elmúlt, de a jobb oldali állkapcsom azóta is gyengébb. túl sok mindent nem tudtak vele csinálni az orvosok. csak tippelgettek, hogy mi lehet az oka. (előreharapás - fogszabályzással megoldható lenne, de már 25 vagyok)

ha súlyosbodna, akkor az egy komoly műtétet jelentene. remélem nem fog.


tegyél te is egy próbát, remélem te okosabb leszel a vizsgálat után, mint én.

2010. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen problémám 2 éve körülbelül. Mikor már nagyon zavaróvá vált felkerestem egy csontkovácsot, aki 5 perc alatt helyrerakta, azóta sincs ilyen problémám.
2010. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meg vannak lazulva az állkapocs izületeid. Borogasd állott vizes ruhával, és próbáld meg nem nagyra nyitni a szádat. A zsömlébe pl. ne harapj bele, tördeljed falatokra. A beutalót a területileg illetékes fogorvos adja, ha jónak látja.
2010. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!