Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás vagy héj/korona?

Fogszabályzás vagy héj/korona?

Figyelt kérdés
Az oldalsó 2 metszőfogam kicsit kiáll (az egyik alig észrevehető, a másik jobban zavar), a többi viszont szèp. Csak emiatt a 2 fog miatt nem szeretnék fogszabàlyzót, mivel legalább 2 évig kellene hordanom (két fogat ki kène húzni és felnőtt korban amúgy is hosszabb idő kell), drága is, de leginkább nem bírnám magamon elviselni, az átlátszó rögzített sem tetszik. Héjat nem tudom ilyen esetben lehet-e alkalmazni, de mivel 1-2 fogról van szó a koronát is bevállalnám.. utánaolvastam a hosszabb távú következményeknek. Ti mit csinálnátok?
2020. szept. 9. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tűrném a jelenlegi helyzetet, és se koronát, se héjat nem csináltatnék. Azért, mert így őrizhető meg legbiztosabban a fogak egészsége. Persze ha már amúgy is lyukas, gyökérkezelés szélén álló stb. fogakról van szó, az más, de egészséges fogról nem kezdeném el lebontatni a védő zománcréteget.
2020. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Egészséges fogról van szó, és persze értem amit mondasz, valószínűleg a legtöbben így lennének vele. Csak nekem nagyon fontos az esztétika és már régóta zavar, hogy szinte tökéletes lehetne a mosolyom ha az az egy jól állna.
2020. szept. 9. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Fogszabalyzas. A korona az utolso. Lecsiszolnak ep fogat, egy ronda mu boritast kap, ami nem tul jo az inynek, es mikor az inyed elkezd visszahuzodni, latszani fog.
2020. szept. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez azért nem teljesen igaz előző. Régen, amíg csak fémkerámia koronák voltak, addig volt ilyen. A cirkon koronák olyan élethűek, ha jól meg van csinálva, hogy még a fogorvos is csak a röntgenről mondja meg, hogy az nem az igazi fog. Persze ehhez kell egy jó fogtechnikus és nem olcsó mulatság, de ma már azért nagyon szép élethű pótlásokat tudnak csinálni. .
2020. szept. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez persze nem jelenti azt, hogy jó megoldás koronát csináltatni akkor is, ha egészséges fogakról van szó. De nehéz ügy, mert a fogszabályzás is nagyon drága és 2 szabálytalanul álló fog miatt elég sok több 100 ezret fizetni és hónapokig vagy évekig fogorvoshoz járni . :( Amúgy nekem is ilyen dilemmák van, nehéz a döntés.
2020. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a héjakról mi a véleményetek? Abból is van több különböző fajta
2020. szept. 11. 12:43
 7/7 anonim ***** válasza:
A héjnál is lecsiszolnak a fogból. Ugyanúgy megsérül az ép fogad.
2020. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!