Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki, hogy 15 évesen szinte...

Ciki, hogy 15 évesen szinte minden fogamban tömés van? :S

Figyelt kérdés
pedig minden nap 2-szer mosok fogat, és mégis 4 mangán- és 8 fehértömésem van:S
2010. aug. 6. 15:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen sajnos, a hiedelemmel ellentétben attól, mert valaki rendszeresen mos fogat, és mondjuk tömény édességet, meg fogakra káros dolgokat sem eszik, attól még tönkremehetnek a fogai. Jellem kérdése.

Az amalgám tömés veszélyeit meg nagyon eltúlozzák. Igaz, hogy higany van benne, de vegyileg kötött formában, úgy pedig egyáltalán nem mérgező. A tömés utáni napokban minimális mennyiség még felszabadulhat belőle, de ez elenyésző mértékű. Nem károsabb, mint mondjuk fél napot eltölteni egy építkezésen. :) És miután rendesen megköt, a felszíne oxidálódik, onnan aztán ki nem jut a higany. Mellesleg az amalgám tömés sokkal tartósabb és erősebb, mint az esztétikus, szóval a rágó fogakat ugyan lehetne tömni esztétikus töméssel is, csak épp nincs értelme.

2010. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"moss minden étkezés után fogat"

Azért azt ne. A túl sok fogmosás is ártalmas lehet!

2010. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem is vannak töméseim, pedig rendesen mosoma fogaimat. nem csak ezen múlik sajnos .(
2010. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal cikibb lenne, ha egy fogad sem lenne, mert nem tömeted, ami rossz, ezért ki kell húzni.
2010. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Nézd, mindenkinek vannak gondok a fogával. Valakinek ez, valakinek az. Nekem se jobb a helyzetem, igaz tömés az nincs benne és nem is lyukas. 9 éves koromban egy fogszabályzó teljesen rendbehozta a fogamat, aztán két év múlva visszaálltak és még rondábban álltak mint előtte. most már 2 éve állandóm van. még két évig fennt lesz aztán kapok éjszakait és azt is hordanom kell majd 18 éves koromig. Plusz nagyon fogkövesedik a fogam, és 4 havonta le kell szedetni. Plusz lehet hogy majd ki kell műteni a bölcsességfogaimat, ha majd kinőnek.

14/L

2010. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

köszi=)

és még 1 kérdés: normális hogy tegnap tették fel az amalgámtömést és még ha iszok, akkor érzékeny alatta?:S

2010. aug. 7. 10:31
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
17:05 jól mondta...megárt mert elkopik a fogzománcod !
2010. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
nos az új kérdésre csak annyit tudok mondani,hogy SENSODYNE....nekem bejött !
2010. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A tömésnél meg lett bolygatva a fog, ha 1-2 napon belül nem javul fordulj fogorvoshoz!

Egyébként nekem a Sensodyne Rapid segített ilyen esetben!

2010. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én hetente 5x-ször mosok fogat és mégsincs tömésem! Igaz az egyik 1 éve jukas.
2010. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!